Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Mała historia dla was kochane mamusie :)

Data utworzenia : 2017-01-11 12:14 | Ostatni komentarz 2017-01-12 09:41

agatka140

1476 Odsłony
25 Komentarze

Artykuł dla wszystkich nowo upieczonych mamusiek oraz tych oczekujacych na swoje pociechy. Z własnego doświadczenia wiem ze stan po porodzie nie jest w najlepszej formie psychicznej jak i zarówno fizycznej. Mój poród odbył się poprzez cesarskie cięcie, ból nie z tej ziemi było ciężko, a nawet bardzo ciężko.  W ciąży przytyłam sporo z wagi 60kg doszłam do 95kg, mnóstwo rozstępów na nogach, łydki oraz uda, na brzuchu oraz piersiach, również na tak zwanych boczkach. W każdym miejscu popękana. Obecnie jestem 4 miesiące po porodzie, przy diecie oraz ćwiczeniach schudłam 25kg. Ale nie w tym rzecz, moje ciało nadal wygląda okropnie, wisząca skóra oraz mnóstwo rozstępów. Na początku był płacz za każdym razem dotykając mojego brzucha oraz widoku w lustrze, później silna motywacja by schudnąć nadal chce dość do wagi sprzed ciąży zapewne jak każda z was! Ale kochane nie w tym rzecz, chce do was przemówić abyście nie przejmowały się swoim wyglądem. To jest wasze ciało to jesteście wy same, wasze ciało opowiada piękna historie wasze nogi utrzymywały ciężar całego ciała waszego i kochanego maleństwa, wasz brzuch dał mu schronienie, tymczasowy domek :) a wasze piersi wykarmily/karmią wasze pociechy. Bądźcie z tego dumne, dumne ze swoich ciał które przy odrobinie chęci,  determinacji oraz motywacji wrócą do formy sprzed ciąży. Bądźcie dumne z bycia mama, to chyba najpiękniejsze co może nas spotkać! Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

2017-01-12 09:41

To polecam naprawdę sporo tam jest fajnych lekkich treningów i innych porad.:-)

2017-01-12 09:21

Tina ja wynalazłam na allegro taki dodatkowo prostujący kręgosłup, póki co jest ok. zaczęłam ok. 3 miesiące po cc. Justynka nie trzeba może sama kupię tę książkę ;) I tak muszę zamówić u malucha na talerzu, a w internetowych księgarniach dużo taniej.

2017-01-12 00:38

Ewelaa mi niestety ciężko powiedzieć ale myślę że każdy sposób dążenia do ciała sprzed ciazy jest dobry :) warto spróbować :)

2017-01-11 22:53

Gratuluję podejścia, bo to jest bardzo ważne żeby zaakceptować siebie, wiadomo, ze dzięki ciąży mamy swoje ukochane pociechy, ale mi mimo wszystko jest ciężko zaakceptować swoje ciało po ciąży, mnóstwo rozstępów wszędzie, a o brzuchu to nie wspomnę . Nawet zmieniłam trochę styl ubierania w lato, bo było mi wstyd żeby ktoś nie zobaczył moich rozstępów na nogach, zamiast krótkich spodebek wybieralam dłuższe, albo sukienki żeby je zakryć... aż mi się lepiej zrobiło jak skończyło się do tej pory moje ukochane lato i zaczął się sezon na chodzenie w długich spodniach. Dziewczyny , a jak jest z tym pasem, jest sens kupować go jak jestem prawie dziesięć miesięcy po porodzie ?

2017-01-11 22:15

Ja pas brzuszny poporodowy Pani Teresy od 3miesiaca :)

2017-01-11 21:26

Dziewczyny a jakie pasy nosicie i kiedy zaczelyscie?

2017-01-11 20:32

Pięknie napisane i gratuluję pokochali siebie na nowo. Ja w ciąży dużo nie przytyłam no i szybko zgubiłam nadprogramowe kilogramy, aktualnie ważę mniej niż przed ciąża no i Ciąża oszczędziła mi rozstępów i na szczęście ich nie mam ale pewnie gdyby się pojawiły łatwo by mi nie było przynajmniej na początku. Zamarancza skóra swędzi bo się pocisk i nie ma do rany dostępu powietrza.

2017-01-11 18:38

Zamarancza ja zaczynałam od treningów z książki Kasi Cichopek "sexi mama" jak chcesz to podaj maila np to wyślę ci zdjęcia z tej książki treningów na początek