Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Zwolniony metabolizm w ciąży

Data utworzenia : 2016-10-25 10:02 | Ostatni komentarz 2016-11-30 13:50

Magrat19

3982 Odsłony
29 Komentarze

Dzień dobry! Nie znalazłam jeszcze takiego wątku, a chciałabym poznać Wasze sposoby na radzenie sobie ze zwolnionym metabolizmem. Chociaż powoli przestaje mi tak bardzo doskwierać (już 17 tc), to jednak nadal odczuwam dyskomfort. Nie jem więcej niż przed ciążą, ale mam uczucie przepełnienia po wielu posiłkach różnego typu. Od początku ciąży dokuczały mi całodzienne nudności i wieczorne wymioty, mam wrażenie, że było to (teraz sporadycznie, raz na 7-10 dni) związane z czymś w rodzaju przejedzenia/przepełnienia układu pokarmowego - takie uczucie, że jelita przestały całkiem pracować i jedzenie wraca tą samą drogą, jak się do nich dostało. Czasem wypiłam pół szklanki coli (wiem, nie bardzo zdrowy pomysł) i raz pomogło, a raz nie. Teraz mam ochotę na nieco ostrzej przyprawione dania i wydaje mi się, że uczucie przepełnienia jest mniejsze i trwa krócej. A jak Wy radzicie sobie z "wolnymi jelitami"?

2016-10-25 21:44

Musisz po prostu przeczekać. Sprawdź po czym to się nasila j unikaj tych potraw. Staraj się jeść często i w małych ilościach wtedy może dolegliwości nie będę aż tak uciążliwe. Po porodzie wszystko minie i wróci do normy.

2016-10-25 18:40

Przed ciążą nie miałam takich problemów, właściwie wiem, że to zapewne naturalny stan i muszę przeczekać, ale czasem nie jest łatwo. Chyba mam podobną sytuację jak Pani E. Okuszko, czyli pewnie zaraz te dolegliwości zamienią się w zgagę. ;-) Mam wrażenie, że czasem czuję się zbyt pełna po dużej ilości błonnika - warzywa, migdały, pestki dyni. Uwielbiałam jeść na śniadanie musli z jogurtem, ale w ciąży źle się to kończyło, więc został jogurt z owocami. Dziękuję za rady i pozdrawiam!

2016-10-25 16:34

Ja w ciąży miałam rewolucję w jelitach jak nigdy wręcz żadnych problemów z zaparciami odwrotnie i dosyć często czułam się pełna, za pelna ułożyć się do snu nie mogłam, było mi mdlo i często mi się tak jakby jedzenie cofalo, nie było to aż tak uciążliwe, wiec nie szukałam sposobu aby ustąpiło. W drugiej połowie ciąży minęło za to dopadła mnie straszna zgaga w dzień, wieczorem w nocy sie nawet budziłam i w sumie mało rzeczy pomagało, po porodzie jak ręką.......

2016-10-25 15:52

Ja czasem pozwalali sobie na colę chociaż jej nie lubie i pomagało

2016-10-25 14:32

A miała Pani juz wcześniej takie problemy , przed ciaza ? Ja myśle ze to typowe objawy towarzyszące Ciazy i raczej nie ma na to sposobu, trzeba to przetrwać i niebawem powinno to minąć. Mususz sprawdzać po jakim jedzeniu dolegliwości sie nasilają i ich unikać. Mam nadzieje ze niebawem to minie . Powodzenia i pozdrawiam