Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

spacery w ciąży

Data utworzenia : 2015-05-28 20:22 | Ostatni komentarz 2016-11-10 15:32

Konto usunięte

15207 Odsłony
124 Komentarze

Witam :)Ostatnio słyszę różne opinie o spacerach w ciąży.. Jedni uważają że wskazane są długie spacery ale żeby się nie przemęczać a inni że długie spacery odpadają.. Jak myślicie?

2015-05-28 21:37

http://lovi.pl/pl/forum/1/89 tu masz watek o aktywności w ciąży może się coś przyda :) Spacery są chyba najczęstszą aktywnością jaką kobieta wykonuje w ciąży:) Piękna pogoda, słuchawki w uszy i spacerujemy po zakupy czy ot tak bez celu dla dziennej normy :) Wygodne buty i dresik i jakis park czy las - byleby dużo zieleni i świeżego powietrza- no i bezpieczne miejsca oczywiście! Spacerek 45 dla codziennej zdrowotności będzie idealny :) No i obowiązkowo buteleczka wody, żeby uzupełniać płyny :) Oczywiście wszystko zależy od przebiegu naszej ciąży i naszego zdrowia, gdy nie ma żadnych komplikacji, skracania szyjki i zagrożenia przedwczesnym porodem to jak najbardziej spacery powinny być naszą codzienną rutyną :) Aaaaa no i zawsze telefon przy sobie, żeby w razie jak się nam coś stanie czy będzie nam słabo zadzwonić po pomoc!:)

2015-05-28 21:31

Wszystko zależy od tego jak przebiega ciąża i jak czuje się przyszła mama. Każda przyszła mama pozostaje pod opieką swojego lekarza ginekologa i myślę, że on właśnie oceniając stan zdrowia mamy i maluszka może najlepiej odpowiedzieć na to pytanie. Świeże powietrze jest na pewno zdrowe a pewna doza ruchu również myślę, że dobrze wpływa na przyszłą mamę i jej samopoczucie. Oczywiście wszystko pod nadzorem lekarza i bez forsowania.

2015-05-28 21:29

W zaleceniach od mojego doktora były spacery takie spokojne, pozwalające się wyciszyć i uspokoić, a nie takie jak stosowałam przed ciążą w pośpiechu..wręcz w biegu :) co nie zawsze można było nazwać spacerem.

2015-05-28 20:51

Ruch i swierze powietrze na pewno ma dobry wpływ na naszą kondycję i samopoczucie. Skoro zalecają kobietą w ciąży ćwiczenia i basen to spacery tym bardziej jeśli niema żadnych przeciwwskazań i czujemy się dobrze w ciąży to ja jestem za. Moj lekarz powiedział że mogę jeździć nawet rowerem ,oczywiście nie przemeczac się. Ja osobiście bardzo lubię przebywanie na swierzym powietrzu i spędzam czas kreatywnie ,mam synka który jest energiczny dzieckiem więc lubi spacery. Oczywiście oszczędzam się i nie chodzę na długie spacery bo później boli mnie podbrzusze i nogi mi pachną a wolę też nie ryzykować ,więc tak naprawdę to zależy od naszego samopoczucia i możliwości.