Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Toksoplazmoza ciężarnych

Data utworzenia : 2013-02-21 00:46 | Ostatni komentarz 2016-10-23 14:48

burek1234

14396 Odsłony
99 Komentarze

Chciałam poruszyć temat rzecz biorąc dość często poruszany przez kobiety w ciąży mianowicie każda z nas na początku ciąży wykonywała (powinna) badania na obecność toksoplazmozy u niektórych mogło być wszystko ok u innych być może nie do końca. Sama miałam ten problem oba czynniki wyszły dodatnio i obalam mit że kot jest główną przyczyną tzn nie trzeba futrzaka wyganiać z domu od razu do zarażenie może dojść na przykładzie łańcucha pokarmowego czyli np: kotek osika trawkę potem tą trawkę zje krówka a my zjemy z niej mięsko. Toksoplazmozę ciężarnych można a wręcz trzeba leczyć aby nie odbiło się to na naszym maluszku ponieważ skutkami mogą być wady rozwojowe a nawet śmierć płodu. Także nie lekceważmy drogie mamy jakże tych ważnych badań z nadzieją ze ta choroba nas nie dotyczy ponieważ zazwyczaj jest ona bez objawowa.

2016-10-23 14:48

Mięsa surowego też nie jem teraz tylko chodzi mi o przygotowanie tj krojenie aby później usmażyć do dania to nie łączę go z innymi produktami i deska do krojenia też inna. Przed ciążą też tak robiłam:)

2016-10-22 22:21

Mnie moja gin w drugiej ciąży przywitała" no kurcze, że nie miałaś tej toxoplazmozy" he he Kazała się pilnować i tyle. Kota nie mam wolę psy, mięsa surowego nie jem w ciąży, chociaż lubię tatara. Warzywa i owoce myję i mam nadzieję, że uniknę toxo. Badanie miałam już dwa razy i pewnie już koniec

2016-10-20 21:44

Nie popadajmy w jakąś paranoję:) jeśli chodzi o owoce i warzywa to powinno się myć nie zależnie czy nie jesteśmy w ciąży czy też jesteśmy, każde mięso surowe przygotowuję w taki sposób, aby nie miało kontaktu z innymi produktami nie muszę w rękawiczkach, jeśli chodzi o kotki czy pieski to po prostu myję zawsze ręce po uprzednim kontakcie z nimi, ale fakt, że to świństwo znajduje się w ich odchodach, ja muszę czyścić kuwetę kotu i zawsze potem myję dokładnie ręce.

2016-10-20 20:05

Ja zawsze dokładnie myje owoce i warzywa a mielone robię w rękawiczkach zreszta każde mięso. Surowego nie lubię ani ryb ani mięsa wiec z tym nie ma problemu. Nie mam tez kota, śle czasami pieski tez mogę przenosić toxo , tak mówił mój lekarz

2016-08-20 06:06

Jeśli już robimy w ogródku to tylko w rękawiczkach , a owoce i warzywa zawsze myjemy przed spożyciem najlepiej ciepla woda.

2016-08-19 11:13

Drogie Mamy! Koty wydalają z kałem Toxoplasme gondii tylko przez kilka dni swojego życia - dotyczy to tylko i wyłącznie małych kotów. A więc nie obwiniajmy ich wyłącznie! Dużym zagrożeniem jest jedzenie surowego, słabo przygotowanego mięsa, ale również przyrządzanie mięsa rękami bez żadnej osłony (wszelkie zadarte skórki, czy małe uszkodzenia, są drogą dla tego groźnego pierwotniaka), a więc mielone niech wyrabia ktoś inny:) Toxoplasma jest w glebie - a więc przesadzanie kwiatków i prace ogrodowe odpadają. Myjcie warzywa! Pozostają na nich resztki gleby, gdzie może być Toksoplasma.. Pozdrawiam :)

2015-01-28 21:14

Ciekawe pytanie :) :D hehehe :))

2015-01-28 17:35

Tak zgadzam się, że to odchody kocie są przyczyną zakażeń, wiadomo Kto czyści w domu kuwetę ? Mimo , że kota chciały dzieci ?