Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Jak długo dochodziłyście do siebie po porodzie?

Data utworzenia : 2013-02-19 13:27 | Ostatni komentarz 2019-05-06 16:05

gonia_03

21460 Odsłony
410 Komentarze

Urodziłam chłopczyka, który ważył 3800, ja jestem raczej z postury "drobna" Popękałam i mnie nacinali. Jak u Was to wyglądało?? Długo do siebie dochodziłyście??

2019-03-10 21:39

Kurde dziewczyny jeżeli chodzi o urlop nie wykorzystany to raczej mamom na macierzyńskim nie przepada bo raczej ciężko wykorzystać zaległy na macierzyńskim . Muszę napisać na dziale prawnym . Jest tutaj mama księgowa ale ostatnio urodziła i jakiś czas już jej nie widzę może się jeszcze pojawi to się zapytam. Eresz no ciężko było by jakbym musiała szukać pracy od razu po macierzyńskim . Chciałam wykorzystać też urlop po skończonym macierzyńskim później ewentualnie wychowawczy

2019-03-09 20:16

Mamameg- Kurczę musze o tym poczytac aby wykorzystac cały zaległy urlop w takim razie aby mi nic nie przepadło:)

2019-03-09 14:03

Eresz w 2018 już były takie dyrektywy u nas, nie pamiętam czy 2017 również, czy było jeszcze po staremu czyli do marca następnego roku.

2019-03-09 11:00

Pati- obyś miała gdzie wrocic bo to średnia frajda od razu po macierzynskim.musiec szukac pracy. Ojj nie wiem.jak.to z upadłością- może jest tu jakas mama kadrowa:) albo napisz w dziale "sekcja prawna" tam przypuszczam że dziewczyny z taka wiedza będą zaglądac.;) Mamameg- czesto sie tak zaczyna temat multisportu czy ubezpieczenia zdrowotnego i na ciszy sie kończy. Mam nadzieje ze jednak u was bedzie inaczej:) Juz wszedl ten przepis że trzeba wykorzystac zalegly urlop do nastepnego wrzesnia?

2019-03-09 01:01

Mamo_Gratki tak miałam na myśli ubezpieczenie nnw, teraz doczytałam że Wy pisałyście o ubezpieczeniu zdrowotnym, ale widzę że temat i tak poszerzył się również do ubezpieczeń zdrowotnych :) U mnie w pracy jest tylko nnw, słyszałam ze dużo osób chwali sobie ubezpieczenie zdrowotne w prywatnych placówkach. Przynajmniej do specjalisty nie trzeba czekać miesiącami. Co prawda teraz w ciąży nie mogę narzekać bo do specjalisty jestem przyjmowana w ciągu. 7 dni, ale myśle tutaj o dzieciach. Czasami takie ubezpieczenie i możliwość skorzystania z porady przydałaby się. Wiem że u męża w pracy toczyły się rozmowy na temat przystąpienia do takiego ubezpieczenia, były nawet ankiety, badania prognozujące czy pracownicy sa zainteresowani taką formą ubezpieczenia, ale temat ostatnio ucichł. Pati niestety nie wiem jak to jest z zaległym urlopem. Stary trzeba wykorzystać do końca września, ale Ty będziesz wtedy jeszcze na urlopie macierzyńskim. Może jest tu mama, która zajmuje się sprawami kadrowymi i podpowie co w takiej sytuacji?

2019-03-08 23:54

No u mnie w pracy ciężko było z ubezpieczeniem grupowym raz że było 5 dziewczyn tylko zatrudnionych z czego większość prywatnie ubezpieczone były u mężów w pracy . Także siła rzeczy nawet nie było z czego tej grupy zrobić :) ale jestem ubezpieczona prywatnie u mojego więc problem z głowy. Teraz u mnie w pracy dzieją się cuda wianki wiec nie wiem czy nie zamknie interesu i czy będę miała do czego wrócić . Chociaż pewnie nie zamknie ale kto wie. Może orientujecie jeżeli zakład ogłosi upadłość to co z moim zaległym urlopem kto mi za to wyplaci ?? Czy poprostu przejdzie mi do innej pracy cały urlop

2019-03-08 12:09

Pati- to zalezy od placowki państwowej jakiego jest formatu. Ja pracowałam w przedszkolach i miałam tylko ubezpieczenie grupowe nnw i jakos nie szczegolnie tanie. Także to zalezy wszystko czy sie dyrektorowi chce i czy pracownicy są tym zainteresowani. Natomiast tak jak mowi Mama- ubezpieczenia zdrowotne to raczej w wiekszych zakladach pracy. U mnie jest pokrywane 90 procent. A nawet chyba wiecej, bo ja płacę kilka zlotych.

Konto usunięte

2019-03-07 22:08

mamameg, mówisz o ubezpieczeniu od nieszczęśliwych wypadków? Gdy jest grupowe to faktycznie cena jest niższa niż tego wykupionego indywidualnie lub oferta jest korzystniejsza. Natomiast ubezpieczenie w prywatnych klinikach typu Medicover, Luxmed też zwykle zależy od wielkości zakładu pracy i ilości pracowników - dla pracownika jest to korzystne bo zwykle całość lub część ubezpieczenia pokrywa pracodawca