Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Suplementy diety w ciąży

Data utworzenia : 2014-08-01 12:32 | Ostatni komentarz 2022-01-05 21:38

Redakcja LOVI

33805 Odsłony
435 Komentarze

Uzgodniłaś z lekarzem prowadzącym wspomaganie diety suplementacją witamin i minerałów, a teraz stoisz przed apteczną półką z preparatami dla przyszłych mam i zastanawiasz się, który z nich będzie najlepszy. Przeczytaj, które z witamin i minerałów są niezbędne dla kobiet w ciąży i w jakich ilościach.

2017-06-20 08:38

Joanna, moja córcia była i jest mniejsza wagowo, co absolutnie nic nie zmienia :) Uważam, że nie jesteśmy w stanie, zwłaszcza w ciąży czy karmiąc piersią dostarczyć organizmowi wszystkich witamin jedynie poprzez dietę. Chyba, że faktycznie nic tylko pilnować jedzenia na każdym kroku, co na pewno nie jest łatwe. A w aptece internetowej można kupić je dużo taniej i na zapas, nie ma to nic wspólnego z wchłanianiem... Widzę, że konto już usunięte, bo komentarze naprawdę specyficzne...

2017-06-17 21:00

Dieta dietą i wiadomo, że lepiej wchłaniają się do organizmu witaminy, które dostarczamy z jedzeniem. No ale nie wszystko dostarczymy organizmowi więc i suplementy nie zaszkodzą a mogą tylko pomóc.

2017-06-16 22:42

Ewka, zgadzam się z Tobą, one mają pomagać, dietą nie zapewnimy sobie wszystkich składników mineralnych. A co i kto robi , każda przyszła mama jest inna, jak każda mama wychowuje i ubiera dziecko jak chce i nie należy się nikomu krytyka. Jesteśmy tu by sobie pomagać :)

2017-06-16 19:44

Suplementy uzupełnią niedobory, przez to jesteśmy lepiej chronione i zapewniamy maluchowi lepsze możliwości rozwoju. Napewno część wydalimy niewchłonięte, ale to czego nam brakuje myślę że uzupełnimy. Ja myślę że nie zaszkodzą. A to na co wydajemy pieniądze to już chyba prywatna sprawa każdego z nas.

2017-06-16 16:39

Ale że te z apteki internetowej lepiej się wchłaniają? xD Kiedyś kobiety nie miały supli a dzieciaki rodziły zdrowe. Firmy farmaceutyczne chcą ciągnąć kasę na naiwnych matkach i tyle

2017-06-16 16:30

Czibi, nie wszystko jesteś w stanie organizmowi dostarczyć za pomocą diety, bo chyba tylko być czytała składy i gotowała i non stop jadła, by dostarczyć sobie w odpowiedniej ilości witaminy. Więcej wchłonie się z suplementu dla kobiet w ciąży i jest wygodniejsze. I to nie jest sikanie drogim moczem, kwestia kupowania suplementów w aptece internetowej w o wiele niższej cenie.

2017-06-16 15:38

Ja uważam że jak się dba o swoją dietę, odżywia naprawdę zdrowo, to suplementy są zbędne. Ale w dzisiejszych czasach ludziom się nie chce, bo wiecznie się spieszą. Lepiej zamówić na wynos. Z resztą większość witamin z tabletki się nie wchłania i efekt z tego brania tabletek jest taki że sikamy bardzo drogim moczem. Więc po co?

2017-06-15 10:51

Edys pewnie było mniej magnezu w tańszym zamienniku stąd skurcze łydek. Aleksandra no to super, że po suplementacji wystarczyły 3 miesiące i się udało. Pewnie czegoś Ci brakowało w organizmie.