Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Każda następna..

Data utworzenia : 2014-07-30 17:45 | Ostatni komentarz 2021-04-16 09:02

SamantKa

4004 Odsłony
42 Komentarze

Na forum jest wiele mam, które mają więcej niż jedno dziecko z tej racji chciałabym się Was zapytać jak odczuwałyscie tą drugą (oraz każda kolejną) ciążę? Czy była bardziej wyjątkowa? Może zmieniło się Wasze podejście do jakiś rzeczy? Pogląd na pewne sprawy? Czy bylyscie i czułyscie się bardziej pewne i przygotowane do następnego porodu?

2021-04-16 09:02

Ale stary temat został odgrzebany :) Fajnie :) 

 

Obecnie jestem w trzeciej ciąży i każda z nich jest wyjątkowa. Nie jest tak, że skoro to kolejna, to się nią mniej przejmuję czy mniej przeżywam. Natomiast zawsze staram się podchodzić do ciąży racjonalnie. Nawet przy pierwszej ciąży nie biegłam ze wszystkim do lekarza, tylko starałam się wsłuchiwać w swój organizm i na spokojnie podchodzić do sytuacji.

 

W każdej ciąży staram się pozytywnie nastawić psychicznie, bo nastawienie psychiczne to 70% sukcesu. Nie ma co panikować czy szukać "dziur" w ciałym procesie. Tłumaczę sobie, że jest dobrze, dbam o terminowe wizyty u lekarza oraz o badania. A jeśli chodzi o poród... każda kobieta musiała urodzić, więc i ja to zrobię :) Rodziłam dwa razy naturalnie i było w porządku :) Nie miałam krwotoków, nie mdlałam, nic złego się nie działo, ta też będzie i tym razem :) 

2021-04-16 08:48

Mazia mój ginekolog powirdział że pierwsze CC jest już 50% wskazaniem na kolejne CC przy kolejnym porodzie 

2021-04-15 21:17

Aneczka no właśnie sie zastanawiałam czy da sie uniknać jakos CC skoro pierwszy poród taki był 

2021-04-15 21:07

Nati miałam pierwszy poród CC i teraz wskazuje na to że też będę miała. Więc porodu stres nie nie pogorszy 

2021-04-15 09:59

Nati no tak stres podczas porodu powoduje większy ból, ale cieżko się nie denerwować tak naprawdę 

2021-04-15 08:54

Aneczka i chyba tak najlepiej bo to ze będziemy się denerwować i stresować nie polepszy tylko pogorszy nasza sytuacje przy porodzie

2021-04-15 07:40

Nati ja panikowalam.jak dowiedziałam się że będzie CC ale jak się z tym pogodziłam to już na luzie do tego podeszłam.. panika minęła i już się nie bałam porodu..byłam zdania takiego samego co ma być to będzie. Teraz mam takie samo 

2021-04-14 09:48

No ja w pierwszej panikowalam przy każdym bolu teraz wiem,że często to normalne . Choc wiedząc jak wygląda poród to będę panikowac pewnie gdy będę blisko terminu