Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Suplementacja jodu w ciąży

Data utworzenia : 2013-12-27 22:15 | Ostatni komentarz 2017-09-21 19:44

Ewelina86

5282 Odsłony
45 Komentarze

Jod jest pierwiastkiem wchodzącym w skład hormonów tarczycy, zarówno jego niedobór/nadmiar wpływa niekorzystnie na nasz organizm. Jego zapotrzebowanie wzrasta szczególnie w ciąży jak i w okresie karmienia piersią. Niedobór tego pierwiastka odpowiada za powstawanie licznych nieprawidłowości u płodu lub później okresie noworodkowym np. uszkodzenie mózgu, zaburzenia rozwoju szkieletu, niedojrzałość płuc płodu,zaburzenia uczenia się, koncentracji i zapamiętywania.Dlatego tak ważna jest suplementacja jodu w okresie ciąży.Ponadto niedobór jodu wpływa na przebieg samego porodu, stwarza ryzyko porodu przedwczesnego, poronienia oraz wewnątrzmacicznego obumarcia płodu.Ponadto każda ciężarna w Polsce powinna otrzymywać 150-200 μg/ dobę jodu w formie tabletkowej ( wg zaleceń PTG ).

2017-09-21 19:44

Jasne, suplementy są zbilansowane, ale i tak trzeba poczytać skład, żeby wybrać najlepszy dla siebie. Poza tym czasem nawet forma kapsułki ma znaczenie, bo ja np. nie lubię łykać leków i suplementów, jeśli są matowe. Także na to też warto zwrócić uwagę :)

2017-09-20 20:18

Dokładnie teraz wszystkie witaminy dla mam karmiących i kobiet w ciąży są tak zbilansowane, że są w nich wszystkie potrzebne witaminy. Zwrócić uwagę należy na ilość każdej z witamin. Suplementacja jodu w ciąży zapobiega niedorozwojowi umysłowemu dziecka oraz zaburzeniom neurologicznym.

2017-09-20 16:58

teraz już wszystkie witaminy są kompleksowo zbilansowane o wszystkie potrzebne składniki mamą w ciąży...jednakże warto patrzeć na skłąd, gdyż nie wszystkie witaminy dla kobiet w ciąży mają wszystkiego tyle samo...ja zażywałąm Femibion gdyż miał najwyższą dawkę kwasu foliowego. jod również tam był.

2017-09-19 20:01

Ja akurat łykam mama dha premium, bo właśnie jest tam też jod. Czytałam, że odpowiedni poziom jodu pozytywnie wpływa na kształtowanie się przede wszystkim układu nerwowego i kostnego maluszka, a mi zależy na jego zdrowiu.

2016-11-30 13:54

Doklanie jak pisze silver. Ja biore femibion i nic wiecej mi nie zalecal lekarz

2016-11-30 12:21

Przede wszystkim ważny jest dla organizmu kobiety zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia, witaminy mają uzupełnić nasze zapotrzebowanie, ja biorę prenatal duo z zalecenia lekarza, jest tam m.in. ww. jod.

2016-11-30 10:32

W ciąży zalecane są konkretne witaminy, a nie suplementy diety które czesto pojawiają się w reklamach. Ja przez całą ciąże i potem jak będę karmić przyjmuję Jod 200, wit D3 2000 oraz kwas foliowy. Takie mam zalecenie od lekarza, że to jest niezbędne i wystarczające. W vit C lepiej przyjmowac w postaci owoców czy warzyw.

2016-11-25 13:59

To prawda z tymi ulepszonymi witaminami czy innymi lekarstwami wystarczy napis nowość i oczy się świecą. W ciąży tylko lekarza się słuchałam, nic nie wzięłam bez jego konsultacji, ze wszystkim można przedobrzyc.