Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Kiedy w domu są zwierzęta i pojawia się dziecko

Data utworzenia : 2017-12-04 13:55 | Ostatni komentarz 2018-01-02 23:53

gosia88

1200 Odsłony
30 Komentarze

Pytanie kieruję do Mam, które posiadają też zwierzęta. W jaki sposób przygotowałyście swoich pupili na pojawienie się nowego członka Rodziny? Czy było bardzo ciężko, czy poszło gładko? Czy korzystałyście z porad Lekarza Weterynarii albo Behawiorysty? Mamy 2 koty, które są naszymi "oczkami w głowie" i trochę się martwię, jak one zareagują na dziecko.

2017-12-04 23:15

Moja koleżanka ma psa i w ciąży przygotowywała ją bo to suczka na przyjście na świat nowego członka rodziny. Pod koniec ciąży wstawiła do pokoju łóżeczko i mówiła psu że to jest Wojtusia i nie wolno nic z nim zrobić. Układała na łóżku wyprane ubranka i też pozwalała psu powąchać ale nie zabierać itd, jak była w szpitalu to tak samo jej maż już przywiózł ubranka które Wojtuś miał na sobie i pozwalał jej powąchać. Jak wrócili do domu to pies był na spacerze i dopiero jak mały był w domu wrócił. pies musi poznać hierarchię, że dziecko jest ważniejsze od niego. Koleżanka nie miała problemów z zazdrością o małego.

2017-12-04 19:10

Polecam podobne wątki utworzone już wcześniej o tej tematyce ;)może znajdziesz odpowiedź dla Ciebie https://lovi.pl/pl/forum/7/9512/1 https://lovi.pl/pl/forum/6/9333/0 We wątkach wypowiada się Aleksandra która ma dwa koty ;) może coś Ci podsunie ;)

2017-12-04 18:18

Mój pies Z zaciekawieniem przyglądał się dziecku na początku z dystansem podchodziła jedynie wąchała później z wiekiem jak dziecko zaczęło rosnąć to i pies Za czy jakoś tak bardziej podchodzić do dziecka a to polizał A to Położyła się obok i pilnowała małej teraz mała jest na tym etapie że pełza po całym mieszkaniu lata za psem a pies przed nią ucieka jest bardzo dobrą motywacją dla małej żeby zaczęła raczkować i ogólnie No czasem sama z siebie przyjdzie do małej położy się obok. Nie spodziewałam się że mój pies tak dobrze zareaguje na dziecko ale też w żaden sposób nie przygotowywałam jej do tego. Co prawda pies jest smutny i czuję się napewno zaniedbany bo często przychodzi na przytulenie ale mam wrażenie że pokochała moją córkę równie mocno jak my wszyscy. To naprawdę bardzo mnie zdziwiło bo mój pies jest zdystansowany do wszystkiego boi się innych zwierząt boi się niektórych ludzi także no to był dla nas szok że tak dobrze przyjęła małą.

2017-12-04 15:58

Ja mam wilczurke i nie przygotowywałam psa na dzieciątko bo jak można przygotować i gdy byłam w ciąży to przytulała się do brzucha i cieszyła na mój widok, ale jak wróciłam ze szpitala to przez cztery dni nie podchodziła do mnie nawet jak ją wolałam to udawała że mnie nie słyszy, tak jakby była zazdrosna ale po paru dniach wszystko wróciło do normy

2017-12-04 14:34

My mamy francuza z początku był bardzo zazdrosny w sumie do tej pory jest a mały jest z nami 8 miesiecy . jak woła sie młodego pierwszy jest pies na kolana sie ładuje , no i nie korzystaliśmy z żadnych usług

2017-12-04 14:26

Mam w domu yorka. Nie przugotowywalam go bo przecież się nie da. Często przytulał mi się do brzucha i tyle. Pewnego dnia w domu pojawiło się dziecko. Wiadomo że syn zdominował wszystkich i pies nie przyciągał uwagi jak kiedyś ale to przecież normalne.