Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2199 Wątki)

Kiedy w domu są zwierzęta i pojawia się dziecko

Data utworzenia : 2017-12-04 13:55 | Ostatni komentarz 2018-01-02 23:53

gosia88

1201 Odsłony
30 Komentarze

Pytanie kieruję do Mam, które posiadają też zwierzęta. W jaki sposób przygotowałyście swoich pupili na pojawienie się nowego członka Rodziny? Czy było bardzo ciężko, czy poszło gładko? Czy korzystałyście z porad Lekarza Weterynarii albo Behawiorysty? Mamy 2 koty, które są naszymi "oczkami w głowie" i trochę się martwię, jak one zareagują na dziecko.

2018-01-02 23:53

Wy nie ufacie kotom, a położna opowiedziała mi o swoim psie, który tak chciał się opiekować noworodkiem, że wyciągnął go z kosza Mojżesza ( na szczęście za bodziaka) i zaniósł na swoje legowisko.

Konto usunięte

2018-01-02 23:02

Ja podobnie jak Gluszek, nie ufam kocurom. Jakoś mnie te zwierzęta nie przekonują do siebie... Wolę psiury :-)

2018-01-02 22:49

Z kotami bym jednak radziła uważać , jakoś mam mało zaufania do nich. Natomiast mamy yorka w domu i jakos specjalnie go nie przygotowujemy na przyjście dzidzi :) widono że to będzie nowa sytuacja ale jesli nie damy odczuć zwierzakowi że ma konkurencje i może być zazdrosny to z czasem sie oswoi :)

2018-01-02 22:35

Mam 2 koty, nie były jakoś specjalnie przygotowywane na dziecko. Wstawiliśmy tylko szybciej meble, żeby się z nimi zapoznały. Łóżeczko wyłożyłam folią aluminiową, żeby nie chciały w nim leżeć. Teraz synek ma 4 miesiące, lubi patrzeć na koty ( czarno-białe), a koty go całkowicie ignorują i chyba trochę boją. Ten odważniejszy raz powąchał synka jak leżał koło mnie na łóżku. Do łóżeczka nie wskakują, gardła nie przegryzają i ogonem nie próbują udusić. Warto pamiętać, że dzieci, które od urodzenia wychowują się ze zwierzętami rzadziej mają alergie. A komentarze, że koty są złośliwe pominę milczeniem, bo nie wiem, jak w dzisiejszych czasach można głosić takie teorie.

2018-01-02 22:05

Ja czasami jak się patrzę i posłucham ludzi mam zupełnie inne wrażenie. Walą zwierzęta od dzieci. Jest to dla mnie nie do pojęcia.

2017-12-31 11:50

oczywiście, że dzieci są ważniejsze od zwierząt, gdyby się okazało że mają alergię to nie zastanawiałabym się, ale nie ma też co demonizować. Dużo zależy od nas samych jak przygotujemy zwierzaka na przybycie nowego domownika.

Konto usunięte

2017-12-30 19:25

Też mi sie wydaję że to tylko zwierzaki a niestety zdrowie i życie naszych maluszków jest ważniejsze niż zwierzaki. Nigdy do końca nie można im zaufać, w sytuacjach stresowych mają swój instynkt i działają według niego

2017-12-29 22:13

Właśnie dziecko trzeba chronić przed takimi sytuacjami. Dlatego u mnie w domu między innymi z tego powodu zwierząt nie ma.