Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Wskazania do cesarskiego cięcia

Data utworzenia : 2017-11-03 16:13 | Ostatni komentarz 2019-11-25 10:31

Redakcja LOVI

9401 Odsłony
256 Komentarze

W Polsce niemal co trzeci poród odbywa się przez cesarskie cięcie. Dowiedz się, jakie są najczęstsze wskazania medyczne do tego zabiegu.

Konto usunięte

2019-08-21 07:57

Zawsze wszystko jest wynikiem działania innych osób. Tak jak napisała Justa - przez to, że ludzie biorą lewe zaświadczenia, to potem takie przypadki są pod szczególną kontrolą i osoby, które faktycznie mają problemy mogą nie dostać zaświadczenia lub mieć problem z jego uzyskaniem.

 

Justa - można zawsze poszukać szpitala prywatnego, który ma podpisany kontrakt z NFZ. Ja w takim rodziłam. Opieka i sale całkiem inne niż w państwowym szpitalu. W Łodzi są takie 2 szpitale. W Warszawie też powinny być. Możesz poszukać i sprawdzić czy jakieś szpitale prowadzą ciążę/porody w ramach KOC. 

2019-08-21 07:47

Kontrola jakości wydaje mi się że lekarz który ma ci zrobić cc jednak bierze dużo mniej niż w prywatnej klinice. Nie wiem bo nie przyszło mi do głowy żeby komuś proponowanac ale nie sądzę że pacjentka daje mu 8-10tys a tyle u nas kosztuhe cc w szpitalu prywatnym. Myślę że kwoty są nieporównywalne i mnie np ba tsju szpital nie stać ale gdyby lekarz załóżmy za cc chciał strzelam do 2tys to byłabym w stanie zapłacić 

2019-08-20 23:22

Tyle że jak ma się pieniądze to powinno się iść prywatnie a nie dawać w łapę bo wtedy lekarze też prowokują różne sytuacje by faktycznie coś na lewo dostać... 

Zamarańcza pewnie chodzi Ci o mnie też... nadal tak uważam że lewych zwolnień nie jest tak wiele jak by się wydawało... ale oczywiście nie mam takiej wiedzy by to potwierdzić- tak jak każda mama na tym forum by udowodnić to że się myle... jest wiele dziedzin w których ludzie oszukują, zaswiadczenia do cc nie jest wyjątkiem, ale to nie oznacza że wszystkie kobiety jak leci chcą cc i tak kombinują. Zaraz skończy się to wszystko polowaniem na czarownice... 

2019-08-20 23:02

Mi się też wydaje że Basia ma jakieś profity że poleca taka a nie inną stronę za dużo wpisów nie ma więc można się tylko domyślic reszty , oczywiście nie popieram . Jak już wspomniala Justyna przez takie lewe zaświadczenia później osoby które mają problem są poddawane próbie i np nie maja możliwości cięcia bo lekarz może pomyśleć że to akurat lewe zaświadczenie . 

Są różne przypadki za pieniądze można kupić i zdziałać wiele . 

Ja chciałam prywatnie i miałam bardzo dobrą opiekę w szpitalu nikt nie potraktował mnie jak nie należy , opieka była bardzo dobra także na plus ale z drugiej strony przykro że kobiety płacą  za prowadzwnie ciąży prywatnie żeby później mieć też lepsza opiekę w szpitalu

2019-08-20 21:07

za kasę teraz można wszystko załatwić ;/

2019-08-20 21:06

Dziewczyny powiem tak łapówki znajomości i czarny rynek kwitnie w naszym kraju w każdej branży. I taka jest prawda. 

Szkoda tylko że przez takie lewe zaświadczenia ktoś taki jak ja może mieć problemy żeby to cc mieć 

2019-08-20 20:53

Zamarancza i zastanawiam się, na jakiej podstawie mamy wiedzą i twierdzą, że takich zaświadczeń jest mało? Jakby nie było nie mogą mieć takiej wiedzy... Bo skąd?

 

Pcheła ja też znam podobny, ale generalnie bardziej związany z łapówką... Mąż rodzącej dał lekarzowi w łapę, żeby miała zrobione cięcie plus żeby się nią lepiej zajmowali niż innymi pacjentkami i faktycznie tak było.

Konto usunięte

2019-08-20 17:43

Dziewczyny, mówicie o czarnym rynku. Założę się, że jakbym poprosiła mojego lekarza prowadzącego o CC to po krótkiej rozmowie też by mi dał zaświadczenie. Powód by wymyślił. Ewentualnie (za drobną opłatą) kazałby przyjechać do szpitala, gdy będzie miał dyżur (osobiście znam taki jeden przypadek)...