Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Ile powinno jeść 7 miesięczne niemowle czy 125ml to nie mało

Data utworzenia : 2018-12-13 21:32 | Ostatni komentarz 2018-12-31 13:29

E.Wee

1489 Odsłony
15 Komentarze

Witajcie, bardzo proszę o pomoc doświadczone mamusie. Mój synek 20 grudnia skończy 7 miesięcy. Jesteśmy na etapie rozszerzania diety. Dietę zaczęliśmy rozszerzać 2 dni przed skończeniem 6 miesiąca. Kp. Czasami dostawal mm np. W markecie ale to max 5x na miesiąc albo i nie. Nowość podaje 5 dni. Narazie kupuje sloiczki. Jadł jarzynowa, marchewkę. Brokuła, brokuł griszek cukinia. Ziemniak , dynia, jabłko kleik ryżowy 2x bo zaczynam wprowadzać.. 2 dni jadł gruszke ale dziś podałam śliwke, bo mały dzisiaj rano plakal przy robieniu kupy. Zrobił wielkości jego piąstki, była zbita. 2 raz już mniejsza 3 jeszcze mniejsza. Za 1 razem najmocniej plakal. Jak powinna wyglądać kupa u takiego malucha? Dodatkowo wgl.Nie chce pić. Wczoraj zrobiłam wodę z większą ilością soku jabłkowego wypił 90 ml. Nie chce mu dawać soku ,ale chyba lepiej dać sok niż żeby wcale nie pił? A dziś z mniejszą ilością soku, aby zanarwilam wodę, wypił może przez cały dzień z 5 lykow. Mały zjada 125ml jarzynowej albo innego warzywa co już jadł myskicie ze mu to wystarcza? Nie powinien już jeść słoiczków po 6 miesiącu? Tych większych. Myśle że się nie na jada. Zaraz podaje piers. Dziś wropwadzalam śliwke. Będę ka podawać przez 5 dni. Potem planuje pisać pół łyżeczki kaszy mannej do warzyw lub deserku ale przez jakiś czas zanim dostanie na śniadanie pełna porcję? Kiedy wprowadzić mięso? Ile dni po glutenie? Zamierzam podawać manna z bobovity bezsmakowa Kleiku tez dostał kilka łyżeczek, ale dziś juz nie dałam, przez kupę... Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania . czy dobrze postępuje? Czy powinnam coś zmienić?

Konto usunięte

2018-12-31 13:29

Wee, odniosę się do pojenia dziecka bo w kwestii posiłków dziewczyny napisały mnóstwo :) maluch musi pić, najlepiej wodę, u nas też z tym walczyłam, pierw załamywałam ręce, potem zaczęłam działać. Kupka nie może być twarda, najlepiej miękka - wtedy dziecko nie cierpi przy wypróżnianiu. Ja twardo podaję wodę, bez soku bo mam obawy, że później bez soku nie pójdzie. Po każdym posiłku wprowadziłam zasadę: 6 łyków. To mają być pełne łyki, wyplutych nie liczę. Czasem wydaje się to komiczne bo jak karmi tata czy babcia to podkreślam, córka ma wypić 6 łyków, liczymy tylko pełne połknięte :) Dodatkowo kubek stoi w pobliżu maty i czasem między posiłkami dam 2-3 łyki. Jeśli kubek jest na widoku to i dziecko się z nim oswaja i czasem samo po niego sięgnie. Z czego poić: był czas, że dałam butelkę z wodą bo nic się nie sprawdzało, ale po łyku córa się orientowała, że to mleko i po piciu. Od kilku tygodni używamy kubka treningowego Lovi od 6 m-ca - córka z niego nie pije bo ja raczej z niego wlewam córce do gardła, ale już nie walczymy, czasem złapie i pociągnie - myślę, że to kwestia czasu, cierpliwości i wprawy :) Może wybierz kubek, z którego samo leci? To powinno pomóc. Możesz do wody dodać 3 łyżeczki herbatki z rumianku - działa antybakteryjnie, może też pomoże na trawienie.

2018-12-31 11:45

Jeśli ma cały czas problemy z kupą to u nas najlepiej sprawdzały się jabłka. Po nich zawsze nie było problemu. No i musisz jakoś znaleźć sposób żeby więcej pił. Może jak nie chce pić z butelki, spróbuj kubek nie kapek lub nawet zwykły kubeczek, ewentualnie łyżeczką. I potrawy rób trochę lżejsze nie taki "kit" .

2018-12-27 17:41

Nie pomyślałam że może odziedziczyc zaparcia/ zatwardzenia. Ja zawsze robiłam kupę raz na tydzień ale nie miałam żadnych boleści. Pewnie sprzedałam mu ta cudowna dolegliwość

2018-12-26 23:23

E.Wee a jak z wodą? Cokolwiek pije? Probiotyk nadal podajesz czy juz przerwaliscie stosowanie ? A te sloiki z krolikiem zawierają marchew? Moze ona tak zestala? Moze maluszek po prostu ma predyspozycje do zatwardzeń. Niektore dzieci niestety to mają, sama nie miewasz czesto albo tata maluszka problemow z wyproznianiem? Moja siostra np miala za dziecka duzei do teraz nawet ma, jedno z jej dzieci niestety odziedziczyło a ma blizniaki. Karmione tym samym, podobne ilości i jedno bezproblemowe a drugie ciagle z problemami :( przrz pewien czas podawała syrop laktuloze bodajże ale to juz chyba jak dziecko bylo starsze, nie kojarzę kiedy zaczeli dawać. Co do sniadan nie bardzo wiem co doradzić bo nie wiem czy tylko na papkowym jedzeniu synek jest? Czy kawalki tez wchodzą w grę ? Moze jajecznica z masełkiem albo nawet i bez masła na parze, taka jest delikatniejsza niz na suchej patelni. Moze byc to jakiś owoc poprostu, chlebek z czymś np serem kozim czy pastą jajeczną, z awokado czy typu hummus. Na obiad jak bedziesz sama gotowała rob zupki moze, zawsze to wiecej wody wiec i na tą kupke podziała moze. Nie przejmuj się tak ilosciami, u nas skonczone 8miesiecy a wcale niewiele wiecej zjada niz miesiac temu, owszem widac roznice ale nie sa to jakies spore ilosci. Bardziej lize wyssie pociumka niż faktycznie zjada. U was dopiero 7 miesiecy, wiec na luzie :) Co do tych sniadań, mysle ze manna nie zestali, mozesz po prostu probowac uczyc regularnych posiłków o w miare stalych porach, to tez powinno zaprogramować uklad pokarmowy i pomoc mu działać. Mozesz podac te kilka lyzeczek, nie musi byc to cała miska, bardziej w celu ustawienia harmonogramu i pokazania maluchowi ze sniadania istnieją ;)

2018-12-25 19:02

Niestety problem z kupa powrócił. Dalej robi zbite kupy . Wczoraj i dzisiaj nawet sliwka nie pomogła. Skończył juz 7 miesuecy a dietę nadal mamy uboga :( na śniadanie chciałam juz wprowadzić kasze manna ale myślę że bardziej go zakleila? Co mogę podawać na śniadania? Jutro zrobię ma śniadanie płatki jaglane i podam z 5 łyżeczek. Boje się ze te zatwardzenia nigdy nam nie mina :( nie wiem co robić. Jutro 4 dzień będzie na obiadek królik z warzywami mamy jeszxze sloiczki chce je wykorzystać i będę już sama gotować .

2018-12-19 23:34

Jeee, super :) jak to mała kupa (albo i nie taka mała ) potrafi cieszyć hehe ;) Fajnie, że już się poprawiło, bardzo się cieszę :))) Skoro tzw ślad glutenu w postaci lyzeczki kaszki wprpwadziłaś i nie ma żadnych niepokojących objawów nietolerancji, to zapewne jej nie bedzie :) Obecnie wytyczne mowią, że gluten wprowadzamy jak wszystkie inne skladniki. Bez potrzeby wprowadzania tego śladu glutenu, czyli tak wlaśnie po lyzeczce do zupki przez kilka dni. Ale jesli Ciebie ma to uspokoić, to oczywiscie mozecie isc 'starą szkołą'. Krzywdy tym nie zrobisz, to jest pewne aczkolwiek wg dietetyków nie ma takiej potrzeby :)

2018-12-19 21:17

Dziękuję. ☺wcześniej urwało mi tekst... pytałam jeszcze o gluten. ☺ bardzo proszę o pomoc. Czy kaszkę manne mam wprowadzić jak inne produkty? Dziś do warzywek dodałam pół łyżeczki kaszki mannej Mieliśmy dziś kupę nawet 2. Zrobione bez wiekszego wysiłku ale gęste. Dziś na deser dostał śliwke.

2018-12-18 23:38

E.Wee kaszkę jaglaną ja kupuję po prostu, obcnie mamy firmy Nominal to kaszka blyskawiczna wiec tylko dolewam wody, mieszam i po minucie jest gotowa :) możesz tez ugotowac normalną kasze jaglaną i spróbować podać taką , jesli zbyt grudkowate bedzie dla malucha, to zblenduj np wyjdzie taka sama jak kupna. Sama mozesz zrobić płatki jaglane np.nie wszędzie dostępne bedą blyskawiczne, wiekszosc waga gotowania ale to doslownie minutka albo i nie, bo są tak delikatne że po ugotowaniu wychodzi taka konsustencja budyniu. Codo normalnych posiłków jesli nie boisz się.kawałków to mozesz podawać to, co sami jadacie tak jak napisała karolina. Ja jak np gotuje makaron czy ziemniaki to albo gotuje osobno albo wszysykim razem tylko sobie dosalam na talerzu. Tak samo wszelkie zupy. Jak gotujesz dla siebie to przed doprawieniem odlej trochę i dopiero dosalaj. Kazds inna przyprawa, wszelkie zioła jak najbardziej mozesz uzywac dla wszytskich Was :) Wiadomo, ze dla dziecka zwlascz na poczatku lepiej gotowac na parze, albo chocby upiec niz smazyc, ale smazyc tez mozesz np nalesniki czy placuszki z jablkami (jak już kupkowe sprawy się unormuja) ape na suchej patelni. U nas np rano był kawałek owoca miekkiego (gruszka, banan) plus kawalek dojrzałego awokado. Przykładowo na obiad zupa jak wasza czasami w wersji kremowej (zblenodwana) czasami grudkowa, zeby pozwolić poznac konsystencje. Podwieczorek racuszki z jablkami albo jogurt naturalny (najlepsze maja w skladzie tylko mleko i żywe kultury bakterii, bez zagestnikow, mleka w proszku czy innych cudów) l, kolacja kasza lub płatki (moze byc zamiennie ze sniadaniem- tutaj wybor jest ogromny wiec kazdego dnia tygodnia spokojnie dasz rade zaserwować cos innego;)). Tak naprawde wiekszosc potraw mozesz dopasować i przeinaczyc dla dziecka. Ja po prostu unikam soli, cukru, proszkow do pieczenia gdy piekę. Dużo pomysłów zostało mi z ksiazek Alaantkowe blw, w pierwszej czesci sa przepisy dla mniejszych a druga czesc to juz raczej dla wiekszych