Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Pielęgnacja skóry dziecka zimą

Data utworzenia : 2015-01-05 22:38 | Ostatni komentarz 2017-10-29 10:23

Redakcja LOVI

6911 Odsłony
66 Komentarze

Skóra dziecka jest cieńsza i delikatniejsza od skóry dorosłego, a tym samym jest bardziej narażona na niskie temperatury, mroźny wiatr, przejmującą wilgoć czy suche powietrze w domu. Dowiedz się, jak dbać o skórę dziecka zimą.

2017-10-29 10:23

Lubię te podsumowania sroki, odkąd tam trafiłam wiele rzeczy sprawdzam.

2017-10-27 00:16

Rivanol jest bez recepty. Kosztuje nie wiele i u nas też jest w pogotowi. Plami faktycznie na żółto, plamy ciężko sprać więc trzeba na prawdę z nim ostrożnie. A jak komuś już się zachlapie jak np mi :) To jest szansa, że się uda sprać. Ja sprałam z białych bodów z pomocą mydełka dr beckmann. No i faktycznie robiłam też badania moczu. O kremach na zimę już gdzieś pisałam :) Ale to chyba w innym wątku. :) Krem na zimę nie powinien zawierać w swoim składzie wody ja przynajmniej wyznaje taką zasadę. I nie przemawia do mnie fakt, że woda z kremu szybko wyparowuje. Bez wody w składzie krem nie podrażnia naskórka i dla mnie taki właśnie jest najlepszy.

2017-10-26 22:34

Agn_kaw krem z wodą na zimę to masz rację że zły pomysł. Zwłaszcza jak jest mróz trochę. To jest chyba efekt odwrotny niż powinien. Właśnie się zastanawiam jaki kupić a tu już widzę że gotowa lista tych do wyboru.

2017-10-26 20:14

Jest dziewczyny nowe odświeżone podsumowanie Sroki o kremach na zimę warto zajrzeć:) Ale chyba zostalo jak dawniej z polecanych na prawdziwą zimę: Weleda MomMe fioletowy (my mamy ten, jest tlusty ale ladnie sie rozprowadza i na prawdę chroni) Hipp Mustela szyft cold cream Nivea(jedyny drogeryjny) http://www.srokao.pl/2011/11/analiza-kremy-na-wietrzna-pogode.html?m=0#

2017-10-26 18:58

Ewiacia równiez polecam miks okład z Rivanolu plus potem posmarować bepanthenem, patent zdradziła mi siostra połozna (czyli podobnie jak Kasi), która często u jednego ze swoich bliźniaków miała taki problem, że siusiak się czerwienił. U nas zaczerwienił się raz po pieluchach z Lidla.. Kupilismy wiec ten Rivanol ale najpierw posmarowałam 3razy bepanthenem i pomogło na szczęście, ale rivanol dalej mamy w pogotowiu jest on bez recepty i jakies grosiki kosztuje, tylko trzeba uważać bo brudzi mocno na żółto cięzkpo go sprać (rady siostry;)) ale koniecznie też badanie moczy a najlepiej posiew kilka złotych a spokój w głowie ;) My mieliśmy krem z Momme na zimę "do zadań specjalnych" i w tym roku równiez kupujemy ten sam, skład ma super bo tylko naturalne składniki głównie oleje roslinne, nie zawiera wody, więc nie ma obawy o podraznienia naskórka przez gromadzącą się pod naskórkiem wodę (choć część specjalistów jest zdania, ze takowa szybko wyparowuje i nie ma obawy ale ja jednak wole te bez wody w składzie) http://mommecosmetics.com/sklep/produkt/zimowy-krem-zadan-specjalnych-50ml-nowosc/

2017-10-26 07:53

Przydadzą się takie wskazówki. Ja też właśnie zamierzam zrobić test kremu z zamrażarka zobaczę czy rzeczywiście mój krem jest taki dobry a kreuje dziecko kremem firmy Mustela dla niemowląt

2017-10-24 23:57

Nie wiedzialam ze ta wazelina.jest taka dobra jak piszesz...i ostatnio bylam z mezem na zakupach w tesco i poszlam na dzial plastrow a tam nizej patrze a na promocj malutka wazelina za 1,70;-) wiec kupiłam na prube i smaruje usta synka bo miał takie zaczerwienione a na drugi dzien jak sie obudzil juz nie mual takich czerwonych i sama zaczelam sobie smarowac a odbre jest na taka pogode jak mamy teraz...takze dzięki Ewcia88;-)

2017-10-24 23:54

Kasia S ja nie wiem czy to zapalenie czy co bo synek przez tydzien plakal ze boli go siusiak więc nic nie pomagalo a mialam jakisk rem na sucha skórę, bephanten i alantan i nic nie pomagalo az w koncu poszlam z tym do pediatry bo stwierdziłam ze to moze zapalenie i mowie doktorce ze on ma problemy z sucha skora ale na sisiaku jeszcze nir ma a teraz mówi z go swedzi i sie drapie i jej pokazuje a ma to z pod spodu na siusiaku a ona tylko lekko z daleka zerknela i ze mi da recepte receptę na masc robiona...i smarowalam mu 3eazy to czasem.jest lepiej ale czasem sie tam podrapie i sama nie wiem co to jest a jak sika to nie mowi ze go boli. A to ten Rivanol jest bez recepty?