Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kiedy dziecko zaczęło chodzić?

Data utworzenia : 2018-01-08 08:20 | Ostatni komentarz 2018-12-30 22:38

Emilia.Stasiak 38

5187 Odsłony
90 Komentarze

Witam. Kiedy Wasze dzieci zaczęły chodzić? Moja córka miała 14 miesięcy. Wiem że każde dziecko jest inne. Teściowa twierdzi że powinnam szybciej ją prowadzac i puszczać samą ale moja córcia długo raczkowała. Pomagacie swoim dzieciom w jakis szczególny sposób czy czekacie cierpliwie?

2018-12-30 22:38

Dokładnie, cieszę się że mnie rozumiesz :) najważniejsze że jest dobrze przypiety fotelik i dziecko, a jeżeli chodzi o rodzaj fotelika to są ich miliony i każdy zachowali inny a producenci też się przebijaja co rusz i że ich najbezpieczniejsze... Jeżeli będzie źle zapiety to nic mu nie pomoże w tym bezpieczeństwie no niestety

2018-12-30 20:22

Klaudia, bez przesady, daleka jestem od takich osądów. Fakt taki, że ja chcę wozic w lupinie jak najdłużej a ze dalej jest zapas to i się cieszę, pozniej na pewno bedzie fotel tylem, ale jesli dziecko lapie bezdechy z placzu, czy krztusi sie lub sinieje to rozumiem ze ktos moze wybierać inaczej, jesli ktos moze nie wie, że coś jest bezpieczniejszym rozwiązaniem to jasne ze wyrażę swoją opinię i napiszę co ja uwazam za sluszniejsze ale jesli ktos ma dużą wiedzę i swiadomośc tematu i wybral tak a nie inaczej to znaczy , że miał ku temu swoje powody i z jakiegoś wzgledu byl zmuszony wybrać opcje, którą wybrał. My po prostu ograniczylismy podroze, z tego wzgledu ze mlody nie kocha jazdy, nie jezdzimy tyle ile ze starszakiem. Z nim co raz gdzieś jezdzilismy na mini wakacje a teraz dupa siad jak to mowią heh , ale coś za coś.. I zawsze bede miala stanowisko, że lepiej tak jak u was niż miec super wypasiony i najbezpieczniejszy na swiecie rwf a wozić dziecko na kolanach bo placze... a takie przypadki niestety są i to jest dopiero ryzyko.

2018-12-28 22:23

Uf chociaż ty to rozumiesz bo kiedyś na formu to napisałam leccz nie tu to zostałam zjrchana od góry do dołu że jestem wyrodna matka że dziecko ma jeździć w lupinie i koniec kropka. Ze jest niebezpieczne że nie zdrowe itd, każdy wychowuje dziecko w swój sposób na wybrałam ten za słuszny i tyle :) dlatego tutaj na forum lovi jest przyjaźnie każda doradzi pomoże lub poprostu napisze co myśli a nikt nikogo nie obraża... I też każde dziecko jest inne także naprawdę ja uważam że wyrósł to wyrósł

2018-12-28 16:28

To faktycznie długasny baardzo, bo Maxi poza modelem City ma dosc spore te fotele, przy starszaku mielismy wlasnie MC Cabriofix i byl dosc szeroki plus na dlugosc tez spory. I u nas teraz młodziak 74 smykowe są w wiekszosci oki na dlugosc, 80 jeszcze przydlugie, plus rekawy jak z psychiatryka moznaby wiazac haha takie dlugie ;) Starszak uwielbiał jezdzic, za to młodszy od poczatku nienawidzi :/ niestety, wiec wnioskuje ze nawet zmiana lupiny na rwf niewiele da :p A tez zaczal siadac przed 6msc a okolo 4go juz probowal sie podciagac zeby wyjsc z lupiny :/ i placz no ale cos jezdzic niestety czasem trzeba eh Jedynie jako tako jak siadam z tyłu daje radę, gdy go zabawiam ale bez porownania z tym jak super jezdziło sie ze starszym dzieckiem. Dlatego niestety rozumiem ten 'ból' :/ Karolina to tak raczej ksiazkowo w sumie :) Wiekszosc maluchow wg literatury na roczek chodzi a w 9przy meblach staje albo drepcze :)

2018-12-28 15:43

Agn_kaw mieliśmy fotelik maxi cosi, problem też mieliśmy z tym że mały miał 6miesiecy jak zaczął siedzieć i drogi z nim były koszmarem mimo że wcześniej uwielbiał jazdę teraz jeździ w dużym foteliku przodem i na siedząc i jest super, zaznaczę tylko że jeździmy sporadycznie max 15min w jedną stronę do rodziców hihi Wtedy miał 7miesiecy jak się przesiadl nosił już rozmiar 80, sporadycznie 74 głównie ze smyka są nie które takie większe, wszystkie ciuszki zazwyczaj są na długość dobre tylko w obwodzie za duże, spodnie nosił 80/86i ten sam problem był :) choć mam jedne body z Cool Club rozmiar 74i są jeszcze za duże hahha :) ale to chyba ktoś z rozmiarem się pomylił

2018-12-28 09:53

Ja już trochę tych fotelików oglądałam i są bardzo różne. Teraz jest większy wybór. Ale chcę taki co by najbardziej odpowiadał córce i żeby był bezpieczny.

2018-12-28 06:43

Mój synek zaczął w miarę szybko chodzić w 9 miesiącu już zaczął stawać przy meblach. A na szwoje pierwsze urodziny to już nawet potrafił podbiec. ..

2018-12-27 23:13

Ojeej Klaudia to faktycznie niesamowicie wysoki :o ja juz myslalam że koj synek młodszy jest z tych wysokich, bo wczesniej co mierzenie to ponad centylami ale wlasnie skonczyl 9m i jeszcze sporo miejsca na długość. A z czystej ciekawości jaki fotelik mieliscie i ile synek wtedy mierzył albo jakie ciuszki nosił? Anetka tak, faktycznie u Was jeszcze refundacja, to bardzo dobrze oby się udało. A fotelik musicie mieć specjalistyczny aby byłainna pozycja siedząca? Bo jedyny jaki znam dla chorych dzieciaków to w formie jakby gondoli z pasami.