Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

KP a choroba

Data utworzenia : 2019-02-16 22:27 | Ostatni komentarz 2019-02-21 22:34

Konto usunięte

939 Odsłony
15 Komentarze

Witam, Dziewczyny dopadla mnie grypa jelitowa, dzisiaj ledwo funkcjonowałam.. Karmię synka 4,5miesiecznego. Jak to jest? Nie zarazi się? Nie chce nawet myśleć co by było gdyby przechodzil to co ja dzisiaj.. I druga sprawa, boje się że strace pokarm. Dzisiaj nic nie jadłam, zobaczymy jak bedzie jutro. Maluch jadl normalnie, tylko mniej razy niz zwykle, bo ledwo udawalo mi sie go przystawiac. Był ktos w podobnej sytuacji? Boję sie strasznie że pokarmu bedzie mniej, a moj maluszek to glodonorek.

Konto usunięte

2019-02-21 22:34

Kochana mleko do dla dziecka naturalny antybiotyk. Karmienie piersią w czasie choroby jest ochroną przed złapanie infekcji. Ja też byłam chora, dość znacznie i karmiłam, co dało efekt, gdyż moja córka była zdrowa jak ryba.

2019-02-21 15:24

W rodzinie mielismy przypadek jelitowki jesli szczepiony na Rotawirusy nawet jak sie zarazi to przejdzie łagodnie pozatym pokarm nie bierze sie z tego co jemy a z krwi ;)

2019-02-20 22:23

To świetnie, cieszę się, że już lepiej :)

Konto usunięte

2019-02-20 22:22

My już zdrowi :) macie rację, nie brałam witamin tylko elektrolity ;) i sucharki dawały radę, no i najważniejsze : dzieci zdrowe, nie zaraziły się ;) dziękuję jeszcze raz za wszystki rady, pozdrawiam!

2019-02-19 23:09

Jeśli mamy jelitówkę to można jeść kleik ryżowy, kisiel, sucharki, paluszki, chrupki kukurydziane, chudy rosół, mięso gotowane, marchew gotowaną czy też marchwiankę, banany, suszone jagody. Ale dieta powinna być bezmleczna, bez soków, owoców, surówek i słodyczy. J. Wawro tak jak napisała Agata witaminy to witaminy a elektrolity to zupełnie inna bajka. W czasie grypy jelitowej musisz nadrobić i uzupełnić minerały, które są wypłukiwane z naszego organizmu.

2019-02-19 21:35

Elektrolity to mieszanka mineralna uzupełniającą wypłukiwane pierwiastki (zwłaszcza sód i potas, oraz żelazo, magnez, cynk a także miedź czy mangan). Witaminki to odrębna sprawa, przy jelitowej grypie najważniejsze minerały :-) Niestety nie tylko rotawirusy wywołują tzw. jelitówkę, inne wirusy np. norowirusy, także są za nią odpowiedzialne. Także szczepienia chronią, ale nie zawsze. KP na pewno to dobra opcja. Polecam dodatkowe stosowanie probiotyków, chronią i wzmacniają, i warto je przyjmować, nawet gdy nie brało się antybiotyków. Są odpowiednie dla dzieci i dla dorosłych.

Konto usunięte

2019-02-17 23:17

Dziękuję Dziewczyny, Mój Mały był szczepiony przeciwko rotawirusom, i uspokoilyscie mnie, staram sie go przystawiac czesto do piersi. Pokarmu tez nie ubywa! Jaka ulga:) ja pije wode, ale tylko małymi lyczkami bo przy większej ilosci wszystko zwracam. Moja mama kupila mi jakieś witaminy do rozpuszczania w wodzie więc elektrolity są :) no i pomaga opiekowac się dziećmi (bo nawiasem mówiąc uziemilo mnie i męża..)

2019-02-17 19:44

Mama_gratki, produkty które podałaś nie są wskazane podczas grypy żołądkowej. Nie powinno się wtedy spożywać soków ani surowych owoców czy warzyw, ani nabiału, normalnych potraw, dieta powinna być na maxa lekkostrawna - Sucharki, białe pieczywo, klęski ryżowe, gotowane jabłko czy jagody. Warto brać elektrolity. I.Wawro, maluch nie powinien się zarazić, a le tak jak dziewczyny pisały - karm piersią. Ja i jak synek miał kilka miesięcy i córka miałam grypę żołądkowa. Dzieciaki na szczęście nie zlapaly ode mnie.