Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1138 Wątki)

Podgrzewanie mleka

Data utworzenia : 2018-07-13 10:38 | Ostatni komentarz 2018-07-18 14:24

Konto usunięte

1319 Odsłony
32 Komentarze

Dziewczyny, Mleka już raz podgrzanego i pitego nie podajemy ponownie, ponieważ zdążyło się w nim namnożyć już wiele bakterii. A co jeśli podgrzałam, ale nie podałam go dziecku. Czy ponownie za dwie godziny mogę je podgrzać i podać?

Konto usunięte

2018-07-18 14:24

Agata, warto odciągać i mrozić bo nigdy nie wiemy kiedy będzie potrzebne, a rozmrożenie mleka trwa kilkanaście minut. Ja również czasami korzystam z rozmrożonego. Nie tylko na wyjścia, ale tez wtedy kiedy miewam mały kryzys. Zapasy pozwalają zaoszczędzić nerwów

2018-07-18 13:50

Też uważam, że blog Hafiji jest super pomocny :-) Ja dziś pierwszy raz po porodzie wyskoczyłam na 3,5h do fryzjera i mała zjadła moje rozmrożone mleczko z rąk babci :-) także jestem zadowolona :-)

2018-07-17 20:22

Nie podgrzewać ponownie

Konto usunięte

2018-07-17 18:05

Ah tak, zrozumiałam Twój wpis tak jakbyś podała dziecku, wszystko jasne :)

2018-07-17 15:13

Tak Mama ja to wiem tylko takie mleko chciałam zachować na przykład do kąpieli ale mi kwasnialo dlatego piszę ;) Nie napisałam ze podaje takie mleko dziecku ;) Ściągalam mleko długo i wiedzę czerpałam głównie z bloga, który Ci podałam także polecam :))

Konto usunięte

2018-07-17 11:44

Dziubuś raz podgrzanego mleka po ponownym schłodzeniu nawet już nie wolno podać dziecku. Sprawdzalas jego zapach?

2018-07-17 10:12

Dziewczyny nie wiem jak u Was ale u mnie mleko które odciagnelam i włożyłam do lodówki potem wyjęłam i podgrzalam ale nie podawałam dziecku , po włożeniu ponownie do lodówki robilo się kwaśne /zepsute wiec nie nadawało się do użycia w ogóle . Nawet bez podgrzania to po drugim wyjęciu z lodówki tez mi robiło się kwaśne . Ja podawałam takie mleko jak piszesz bez podgrzewania . Czytałam ze lepiej nie podgrzewać często mleka i tak jak dziewczyny piszą w niskich temperaturach najlepiej . Zresztą często nie podgrzewalam w ogóle bo mój syn pił na bieżąco . Mleko odciagniete z piersi powinno się jak najszybciej schłodzić jeśli ma stać długo :) tu masz link który może ci pomoc :)) https://www.hafija.pl/2014/05/najnowsze-zalecenia-dotyczace-przechowywania-pokarmu-kobiecego-2014.html

Konto usunięte

2018-07-16 14:01

Jestem zaskoczona chłodzeniem ciepłego mleka, mam przed tym opory, zwykle się wychładza wszystko do temperatury pokojowej