Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Rehabilitacja metodą Vojty/ NDT Bobath

Data utworzenia : 2019-02-07 03:31 | Ostatni komentarz 2019-03-11 22:22

Konto usunięte

1805 Odsłony
24 Komentarze

Dziewczyny, potrzebuję informacji na temat długości zajęć. Jeśli Wasze dzieciaki miały rehabilitację metodą Vojty/ NDT Bobath dajcie znać jak długo orientacyjnie trwały takie zajęcia. Proszę też o informację czy były prywatnie czy na NFZ.

Konto usunięte

2019-03-11 22:22

oliwcia, udało mi się rehabilitować córkę dwoma metodami - neurolog stwierdził, że to tylko z korzyścią jest dla niej wię Bobath raz w tyg z fizjo, Vojta w domu zgodnie z zaleceniami 4 razy w tyg i kontrola u fizjo. Mamy piłkę dużą dmuchaną i u nas też sprawdza się znakomicie

2019-03-11 12:09

Mama Gratki a w domu z Córcia ćwiczysz czy tylko z fizjo ??? Ja kupowałam dla mojej misi wałek do ćwiczeń do domu materac rehabilitacyjny i piłkę tą dużą bardziej używałam tego w domu w formie zabawy ale u nas to też fajnie zdawało egzamin

Konto usunięte

2019-03-11 08:24

oliwcia, my mamy tylko zajęcia, ale martwię się bo mamy drugą pauzę, ale pierwsza była dość długa. U nas po dłuższej nieobecności fizjo stwierdził, że traktuje córkę jakby dopiero przyszła, zaczynają od zera bo też nie ma co porównywać. U nas o szczepieniach nic nie mówili.

2019-03-09 13:55

Mama Gratki u nas wygladalo to tak samo plus do tego dochodzilo ewentalne szczepienie wtedy tez odwoluja ... My mialysmy pamietam raz dosc dluga przerwe bo misia miala zapalenie oskrzeli i niestety po dwoch antybiotykach wyladowalismy w szpitalu z zapaleniem pluc wiec byla dluzsza przerwa ... My zawsze po zajeciach z fizjo mielismy jeszcze hydroterapie

Konto usunięte

2019-03-09 04:09

Oliwcia, to tak samo jak u nas. Córka długo nie byka podatna na infekcje, niestety teraz różne rzeczy jej dolegają i dlatego dość często mamy przerwy w ćwiczeniach. Nasz fizjo zaleca przerwanie ćwiczeń gdy pojawia się podwyższona temperatura, przeziebienie, ogólne złe samopoczucie

2019-03-08 14:39

Mama Gratki rozumie i doskonale wiem że u każdego dziecka wygląda to inaczej dlatego nawet ja wzięłam mniej więcej średnią dzieci z Vojty i z Bobatha .... Co do naszych ćwiczeń to córcia miała obniżone napięcie mięśniowe i asymetrię ułozeniową

Konto usunięte

2019-03-07 22:03

oliwcia, trudno porównywać to jak długo dane dziecko ćwiczyły i jaką metodą bo każde schorzenie, nieprawidłowość jest inna. Przykładowo obniżone napięcie nie jest równe innemu więc to trochę abstrakcja, mimo to rozumiem co chcesz powiedzieć. Interesuje mnie długość trwania jednorazowych zajęć, pamiętasz jak to było u Was? Dlaczego rehanilitowaliście córkę i to dwa razy w tyg?

2019-03-07 08:04

My z corcia jezdzilismy na rehabilitacje dwa razy w tygodniu i cwiczylismy metoda Bobath i szczerze na Vojte bym sie nigdy nie zdecydowala ... Widzialam jak wygladaja takie zajecia i co sie wtedy dzieje z Maluszkiem jak on reaguje i w ogole dla mnie nie do przyjecia .... Co do czasu po jakim wychodzi sie z danego obciazenia po przez wykozystanie danej metody to pewnie jest to uzaleznione od dziecka i w ogole ale jestem na grupie mam pazdziernikowych z rocznika mojej corci i tam duzo dzieci bylo reha z czego wiekszosc wlasnie Vojta i gdzie dzieci cwiczone bobathem juz pokonczyly swoje zabiegi tak z Vojta nadal cwiczyly no i to ze przy vojcie trzeba byc tak mega systematycznym dla mnie nie do przeskoczenia