Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Czy dobra mama pracuje?

Data utworzenia : 2013-04-17 10:34 | Ostatni komentarz 2018-07-19 16:36

Redakcja LOVI

7141 Odsłony
57 Komentarze

To pytanie jest dużo bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Bo nie tylko każda z nas ma własną wizję tego, co to znaczy być „dobrą mamą”, ale także zmienia się obecnie to, co uważamy za „pracę”.

2018-07-19 16:36

Jak nie ma się wyjścia to trzeba. Dziecko samo się w domu nie zostanie i się samo nie obsłuży bo jest za małe.

Konto usunięte

2018-07-19 08:30

Oczywiście Aneta, Ty niestety nie masz wyboru. Choć z drugiej strony jeśli jest taka potrzeba to przypuszczam, że żadna mana się nie waga w takiej sytuacji

2018-07-19 00:38

Nie zawsze tak jest. Czasami sytuacje nie pozwalają mamie pracować jak w moim przypadku. Też bym wolała pracować i po pracy czas spędzać z córką. Ale los chciał inaczej.

Konto usunięte

2018-07-18 21:59

Uważam, że dobra mama jest wtedy kiefy jest szczęśliwa, spełniona i z przyjemnością i uśmiechem zajmuje się swoim dzieckiem. Jeśli jest szczęśliwa wtedy kiedy pracuje - niech pracuje. Dla dziecka większa korzyścią będzie zadowolona mama przez 6 godzin niż sfrustrowana przez 12

2018-07-18 18:51

nie można w ten sposób podchodzić do sprawy, ze jesli wracamy do pracy i jeszcze nie daj Boże zbyt wcześnie to jesteśmy jakimiś wyrodnymi matkami. Czasami kobiety zmuszone są przez sytuację, czasem potzrebuja tej odskoczni dla psychicznego komfortu, zwłaszcza jesli są dziadkowie którzy deklaruja chęć zajecia sie maluchem. Pracująca to w moim odczuciu nawet lepsza, bo lepiej sie zorganizuje, ma wiecej cierpliwości dla dziecka bo nie jest z nim 24h/dobę i nie jest zmeczona tym samym. Ja pracuję a do tego od października na wsb zaczynam kierunek grafika. Nie mam wyrzutów sumienia. Szczęśliwa, aktywna i inwestująca w siebie, rozwijajaca sie mama to szczesliwa mama. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Nauki nigdy za wiele. http://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/multimedia-i-grafika-komputerowa. Zawsze to coś, co da mi ew mozlwiosc zmiany pracy czy zdobycia dodatkowej jesli zajdzie taka potrzeba. Do tej pory robie zawodowo coś zupełnie innego ale jestem otwarta na zmiany

2017-10-24 23:41

Mój mąż wyjechał jak Młody był malutki i powiem Wam, że było mi bardzo ciężko. Sama w domu z 3 miesięcznym dzieckiem i wszystko do ogarnięcia. Dlatego wcale Ci się nie dziwie.

2017-10-24 23:33

Pewnie że we dwójkę łatwiej pogodzić obowiązki. Mojego męża też często nie ma w domu. Choć codziennie do pracy dojeżdża. Po pracy stale go rodzice ściągają do siebie, bo już u nich nie mieszka. Mi często też rodzice pomagają. Na przykład dziś zadzwoniłam do rodziców bo córka się nie załatwiła, nie miałam samochodu. Nawet nie myślałam że przyjadą ale dałam znać że coś jest nie tak i w razie czego żeby byli na miejscu. Oni od razu przyjechali, w sumie później się okazało że niepotrzebnie, bo córka zrobiła siku po 16 godzinach od wymiany ostatniego pampersa. Za długo jak na trzy miesięczne dziecko to za długo żeby siku nie zrobiła.

2017-10-24 07:32

Mój mąż w grudniu wyjeżdża na tydzień, sama z pracą i żłobkiem, do tego jakieś zakupy i dom nie mam szans sobie poradzić, bo córka musiałaby być w tym żłobku z 10h... Dlatego moja mama się w tym czasie nią zajmie, albo ja pójdę na zwolnienie. We dwójkę dużo łatwiej pogodzić te wszystkie obowiązki niż w pojedynkę.