Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Higiena narządów płciowych

Data utworzenia : 2013-01-19 14:41 | Ostatni komentarz 2015-04-25 22:52

konto usunięte

10365 Odsłony
65 Komentarze

Jakie macie zdanie na temat pielęgnacji narządów płciowych dziewczynek,a chłopców? Według mnie narządów dziewczynek dużo trudniejsza.

2015-04-25 22:52

Dobrze, że chodziłam do szkoły rodzenia i o tym wszystkim powiedziała mi wykładająca tam położna. Aga - sama jeszcze nie stosowałam jeszcze tej metody, bo dzieciątko jeszcze w moim brzuszku, ale z opowiadań jest tanio i lepiej dla pupy niemowlęcia.

2015-04-25 22:37

Czytam wszystkie komentarze i podzielę się swoją opinią. Jestem mamą 2-u miesięcznego Kamilka. Powiem szczerze, ze przez miesiąc zastanawiałam się czy odciągać małemu napletek. Bałam się bardzo, ale teraz wiem, że nie robiąc tego zrobiła bym synkowi jeszcze większą krzywdę. Mnóstwo brudu zbiera się pod skórką, wyglądem przypomina biały serek. Moje pierwsze przemycie siusiaka trwało chyba 30 minut, byłam cała mokra i zestresowana, ale później tak zadowolona z siebie, że dałam radę. Wolę sama po troszkę przemywać niż dopuścić do takiej sytuacji, że wyląduję z synkiem u chirurga. Wszystkim "świeżym mamom" naprawdę polecam pielęgnację miejsc intymnych u naszych pociech już od samego początku.

2015-04-25 16:45

Jejku... To czeka mnie nowa szkoła pielęgnacji dziewczynki . Może rzeczywiście woda jest lepsza niż chusteczki,zobaczymy.

2015-04-25 06:33

Tak jak najbardziej tylko w stronę odbytu podmywamy dziewczynki, aby nie przenieść im bakterii kałowych. Czasem jednak po zrobirniu kupki niesrety okolica krocza jest zabrudzona na tyle, że nalezy dokładnie umyć wargi sromowe. Nie mozna w żaden sposób ich pominąć. Pozdrawiam

2015-04-25 06:15

Dlatego najlepiej podmywać dziewczynki po zrobieniu przez nie kupki w stronę pleców wg mnie, zamiast w stronę sromu.

2015-04-24 20:35

Niestety z uwagi na budowę anatomiczną narządów płciowych u kobiet, gdzie okolica sromu, cewka moczowa i odbyt są w bliskiej siebie odległości, należy bardzo starannie i dokładnie podmywać narządy rodne. Przy złej czy nie dokładnej higienie szybko może dojść do zakażenia układu moczowego. Gdy dziecko zrobi kupkę, często zanieczyszcza się okolica sromu, wtedy należy bardzo dokładnie podmyć (przemyć) te okolice, aby nie dopuścić do infekcji cewki moczowej.

2015-04-24 19:37

To ja już nie wiem kogo słuchać. Trzeba po prostu robić po swojemu i obserwować reakcję ze strony ciała dziecka.

2015-04-24 19:10

Z tym odciąganiem to są dwie szkoły. Pamiętam, że mi na szkole rodzenia mówiono, żeby właśnie nic nie odciągać, ani w ogóle tam nic nie majstrować, tylko delikatnie przemywać.