Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pielęgnacja (274 Wątki)

Wkładka do wanienki

Data utworzenia : 2013-11-01 18:49 | Ostatni komentarz 2016-05-24 15:55

SamantKa

54268 Odsłony
505 Komentarze

Stosowałyście może wkładkę do wanienki? Dostępne są z gąbki, plastiku, bądź same maty antypoślizgowe - co byście poleciły?

2016-05-24 15:55

Żeby wkład do wanienki nie był siedliskiem bakterii trzeba by było po każdej kąpieli porządnie wyprać najlepiej wygotować wkład i wysuszyć a tak tylko susząc bakterie mają się gdzie rozwijać. A tak wyprana po każdej kąpieli gąbka będzie nam służyła kilka dni i się rozpadnie.

2016-05-24 15:43

Także i my używaliśmy tylko pieluszki tetrowej, a i tego tylko na początku. Te wkładki, gąbki to siedlisko bakterii, tak jak pisała Kasia, a poza tym, przy takiej gąbce trzeba nalać dużo więcej wody, niż normalnie.

2016-05-19 08:40

My również używaliśmy (i to jedynie podczas pierwszych kąpieli) pieluszki tetrowej, która później od razu szła do prania :) Nie powiem, że nie bałam się pierwszej kąpieli, bo obawiałam się jej jak chyba większość świeżo upieczonych rodziców ;) Jednak złapałam synka tak, jak pokazywali to w szkole dla przyszłych rodziców, dodatkowo wkładałam go do wanienki baardzo powoli i bokiem! nie pleckami do wody, tylko bokiem, aby mógł obserwować co się z nim dzieje. Mówiłam do niego delikatnym głosem i powiem szczerze, że nigdy nie mieliśmy problemów z krzykiem podczas kąpieli. Wiadomo, różnie reagują dzieci, jednak jeśli postaramy się w miarę możliwości usunąć powody strachu (jak właśnie szybkie włożenie dziecka do wody pleckami, swoje zdenerwowanie), to najprawdopodobniej zminimalizujemy ryzyko płaczu i strachu dziecka do minimum. Wkładek nie używałam, gdyż moim zdaniem ograniczają możliwości swobodnego umycia każdego zakątka ciała dziecka, ogranicza jego swobodne ruchy a wkłady gąbkowe tak, jak już poprzedniczki pisały są ogromnym siedliskiem bakterii i grzybów.

2016-05-16 09:14

Też nie używam wkładek wolę zdecydowanie podłożyć pieluszke tetrową .

2016-05-15 13:50

Ja też nie używałam takich wkładek do wanienki .to niepotrzebny wydatek.Poza tym na takiej gąbce zbierają się bakterie ,grzyby ,jakieś paprochy i po co wkładać cały ten zestaw do czystej wanienki z wodą.Jeśli się chce to można podłożyć tetrową pieluszkę .Mamy pewność ,że jest czysta i dziecko ma mięciutko.

2016-05-14 11:23

Dodatkowo wkładki do wanienki są wg mnie tylko siedliskiem bakterii. My również nie będziemy stosować żadnych wkładek do wanienki a jedynie ewentualnie pieluszki tetrowej. Kiedyś tego nie było i każdy sobie jakoś radził bez większych problemów więc i my sobie poradzimy.

2016-05-13 22:19

Ja mam zwykła wanienkę bez dodatkowych wkładek. Maluszków kąpałam bez obaw od razu jak wróciliśmy ze szpitala....Podtrzymywałam ich główki ręką i wlewałam niewielką ilość wody. Teraz chłopcy siedzą już w wanience i się pluskają....Myślę, że takie wkładki to niepotrzebny wydatek, można podłożyć na dno pieluszkę tetrową.

2016-05-13 16:39

My mieliśmy gąbkę, a później córka już chciała kopać i ok 4 miesiąca zrezygnowaliśmy z wszelkich wkładek, mat, gębek, pieluch :)