Dieta (514 Wątki)

Czy gotować wodę mineralną?

Data utworzenia : 2019-08-23 15:30 | Ostatni komentarz 2019-09-23 11:56

Konto usunięte

518 Odsłony
31 Komentarze

Dziewczyny, do tej pory używałam filtra do wody jednak po wizycie u specjalisty dowiedziałam się o tym, że takie filtry wcale nie są polecane. Chwilowo póki nie wymyślimy innego rozwiązania zamierzam podawać córce wodę mineralną przeznaczoną dla niemowląt oraz kobiet w ciąży. Czy powinnam ją przegotować? Jak Wy praktykujecie i jakiej wody używacie?

2019-09-23 11:56

Ewcia ja też czasem wodę z kranu pije a to dlatego że jak dłużej leci to zmiana jest . Mimo wszystko staram się pić tylko z dzbanka . A jak jestem gdzieś na wyjazdach to nie mam odwagi pić wody z kranu wtedy tylko przegotowaną albo z butelki . 

 

Magicznypazur ja mam zwykły filtr na początku czułam inny smak wody ale to kwestia przyzwyczajenia i po jakimś czasie już nie będziesz wiedziała różnicy 

. Filtry tanie nie są a te magnezowe pewnie jeszcze droższe 

2019-09-18 19:51

A jak macie np. dzbanki filtrujące wodę, to jakich filtrów używacie? Tych zwykłych, czy jakiś magnezowych np.? Bo ja mam na razie zwykłe, ale zastanawiam się nad innymi i czy np. te filtry mają wpływ na smak wody?

2019-09-17 15:12

U mnie woda tylko gdy ciepło he he teraz jak już pogoda barowa to tylko herbatki ;)))) jakoś po wodzie to mi jeszcze zimniej ;) A gazowana to lubię od czasu do czasu by się odbiło....

 

Też z mężem myśleliśmy o tych filtrach na rury...Ale tak jakoś wyszło że póki co to zwykly dzbanek filtrujący...choć jak czasem się śpieszę to prosto z kranu....wody złej nie mamy, dobra jest...W miastach mi się wydaje że gorsza....jak na wczasach byliśmy teraz nad morzem to albo w Gdyni albo w Jastrzebiej to woda była niezdatna do picia, taki posmak dziwny miała ze masakra...

2019-09-17 12:00

Tez wcześniej piłam gazowana ale się przyzwyczaiłam do niegazowanej i teraz z perspektywy czasu stwierdzam że gazowanej mniej piłam bo czułam się pełna a niegazowana pije i pije .

 

Justyna nie słyszlam o tych filtrach na rury . Ja też pije wodę z kranu i taka też wlewam do dzbanka na to samo wychodzi :) 

2019-09-16 06:50

Tez slyszalam o tym urządzeniu do bąbelków :) fajna sprawa dla tych co lubią wodę gazowana. Ja do tych osób nie należę. U mnie musi być niegazowana

2019-09-15 15:17

Ja zdecydowałam się na montaż filtrów na rurę w mieszkaniu zamiast kupować dzbanek z filtrami. Zobaczymy jak będzie. Zazwyczaj piję kranówkę, a córce daje przegotowaną. 

2019-09-14 22:47

pati1990 ahahaha pierwsze słyszę o takim urządzeniu do bąbleków, serio :D Bajer, jak nie wiem :) Za starych czasów to się syfonu używało do robienia wody gazowanej :) Muszę koniecznie mężowi pokazać :D

2019-09-14 10:17

My od urodzenia podajemy dziecku wodę przegotowaną , na wyjazdach źródlana bez zagotowania wcześniejszego . 

 

Magicznypazur ja używam dzbanka już od 5 lat dla mnie to między innymi duża oszczędność , mniej plastiku w środowisku i woda mi smakuje chociaż na początku wcale mi nie smakowała . My teraz wymieniliśmy czajnik bo stary już był mocno zużyty teraz mamy szklany więc w czystości będzie łatwiej do utrzymania niż plastikowy i wkłady na rok zapas :) 

 

Jeśli lubisz wodę gazowana możesz kupić sobie urządzenie co robi bąbelki jest to nowość więc takie nie jest i można też dokupić wkłady. Fajne rozwiązanie dla osób które lubią wodę gazowana . Niżej link :) 

 

https://mediamarkt.pl/agd-male/ekspres-do-napojow-sodastream-source-bialy