Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

kiedy podać kawałki jedzenia do rączki

Data utworzenia : 2013-06-14 13:08 | Ostatni komentarz 2014-03-25 20:18

Marta1984

30005 Odsłony
41 Komentarze

Zastanawiam się kiedy zacząć podawać dziecku duże kawałki jedzenia typu kawałek ugotowanej marchewki, jabłka żeby mógł sobie sam ciamkać. Daję synkowi do rączki chrupki kukurydziane ale raczej je ssie niż gryzie i bawi się nimi. Mały ma już prawie 11 miesięcy i martwię się czy czegoś nie zaniedbałam. Od znajomych słyszę, że 10 miesięczne dzieci już trzymają w rączce kawałek bułeczki, jakiś owoc itp i same jedzą po kawałku.Ja bałam się wcześniej podawać z obawy przed zakrztuszeniem...a teraz 4 zęby są w buzi, a umiejętności gryzienia nie ma

2014-03-25 20:18

Moja mała ma 8 miesięcy chrupki i biszkopty sama zajada bez problemu a marchewki brokuła i tym podobnych (oczywiscie ugotowanych) nie chce tknąć - nie odpowiada jej mokra konsystencja w sumie to nie wiem dlaczego ale dam jej jeszcze czas a co do 11 miesięcznego malucha to chyba faktycznie powinien już gryźć i przeżuwać więc nie ma co zwlekać tylko do dzieła:)

2014-03-25 16:43

Pożegnałyśmy się z siateczką na owoce. Od jakiegoś czasu młoda dostaje owoce, bułkę, chleb, wafle do rączki. Skończyła 9 miesięcy kilka dni temu. I nie jestem pewna czy pierwszy raz cokolwiek poza chrupkami dałam jej 3tygodnie temu czy jeszcze w zeszłym miesiącu, zapomniałam.

2014-01-23 15:15

Monika1993 nie martw się u nas jest to samo;) dzieci już tak mają ze uwielbiają kruszyć ostatnio kupiłam dla małej ryż preparowany to jak jej daje to po całym mieszkaniu rozsypuje

2014-01-23 14:52

maalgorzataa masz dobrze , u nas niestety taki psiak albo kurki by sie przydały .. Kacpi uwielbia kruszyc , skubas i rzucac ...szczegolnie jak juz jest najedzony

2014-01-22 23:54

Ja kroję jabłka w grubsze paski, jak córka ugryzie za duży kawałek, robi odruch wymiotny, po czym wypluwa na podłogę i czworonożny odkurzacz zjada to ;) Je wszystko, co upuści Lenka, nawet suchą bułę.

2014-01-22 23:32

maalgorzataa Kacprowi tez dawałam całe okragłe jabłuszko i dosłownie srodek jabłka był wytarty , jakies 3/4 jabłka wyskrobał dziąsełkami xD Mały dostawał chrupki , potem biszkopty , potem banany , wafle ..jabłek w kawałkach nie daje bo zawsze odgryzie kawałek i sie dławi .. :(

2014-01-22 19:10

Ja dawałam córci jabłko w kawałku, to wszyscy się dziwili, jak ona je gryzie, nie mając zębów :D

2014-01-22 17:55

Synek tylko chrupki je z raczku. Musze mi sprobowac dac jablko z siateczki