Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Grzybki w sosie zupie itp.

Data utworzenia : 2013-05-09 22:59 | Ostatni komentarz 2014-05-28 09:40

Patrycja.Pawlak

6174 Odsłony
38 Komentarze

Kiedy można podać maluchowi grzyby? Czy maluch taki półroczny może zjeść odrobinę zupki pieczarkowej ? Albo taki 8-9 miesięczny ? Czy jednak będą problemy?

2013-05-16 18:39

monika-b dzięki za pomoc . Z tą solą tez bardzo dobra informacja. :) wielkie dizęki

2013-05-15 19:26

Patrycja.Pawlak nie wolno podawać dzieciom do 7 roku życia żadnych grzybów! Nie bardzo nawet wiem po co. Jest tyle innych wartościowych produktów, które można podać niemowleciu rozszerzając mu diete. Nalezy pamiętać że grzyby są cieżkostrawne wątroba dziecka nie umożliwi ich trawienia! A pieczarka to również grzyb, nie wiadomo na jakim podłożu jeszcze rośnie. Kilka lat temu, głośno było o zatruciu grzybami niemowlaka, któremu zupę grzybową podano butelką! Podczas grzybobrania, niefortunnie zebrano trujące grzyby. Może nie w temacie ale przypomne, że niemowlętom nie solimy również potraw. I to nie tylko dlatego, że wszędzie się mów, że sól jest "zła" ale dlatego, że u tak małego dziecka może uszkodzić mu nerki.

2013-05-15 16:39

Grzybki mają to do siebie że wchłaniają ze środowiska również te niedobre składniki jak metale ciężkie, zwłaszcza te zbierane przy drodze. Ja bym odpuściła.

2013-05-10 12:23

Absolutnie nie powinno se podawać grzybów małym dzieciom ponieważ one nie trawią ich i może dojść do zatrucia, które zakończy się nawet marskością wątroby. Ja bym nawet z pieczarkami nie ryzykował przy tak małym dziecku. Trzylatek to już można się zastanowić ale lepiej zapytać pediatrę. My nie dawaliśmy i nie dajemy nawet pieczarek.

2013-05-10 08:57

My właśnie też nie wiemy co z pieczarkami ? ...

2013-05-10 08:26

Podobno grzybów nie powinno podawać się do 7 roku życia.Bo wiadomo są ciężkostrawne,wszelkiego rodzaju prawdziwki,maślaki itp Ale co z pieczarkami?Ja nie podaje córce bo się boję,ale czytałam gdzieś że można je podać 3- latkowi i że one bardziej są jak warzywa niż grzyby.nie wiem co myśleć o tym