Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Grzybki w sosie zupie itp.

Data utworzenia : 2013-05-09 22:59 | Ostatni komentarz 2014-05-28 09:40

Patrycja.Pawlak

6173 Odsłony
38 Komentarze

Kiedy można podać maluchowi grzyby? Czy maluch taki półroczny może zjeść odrobinę zupki pieczarkowej ? Albo taki 8-9 miesięczny ? Czy jednak będą problemy?

2014-05-28 09:40

Raczej bym się nie zdecydowała tak wcześnie na grzyby, szczególnie leśnych nie będę podawała przez kilka lat. Poza tym dla dorosłych grzyby są ciężkostrawne, a co dopiero dla takiego maluszka. Odradzam.

2014-05-27 11:46

z grzybami bym się wstrzymała jak juz zostało powiedziane nie maja one wartości odżywczych i są ciężkostrawne. Jednakże jak już się na to zdecyduje to jedynymi grzybami które podam będą pieczarki gdyż tylko ich jestem pewna. Inne grzyby mogą być trujące a wyglądem przypominają jadalne. Z pieczarkami raczej nie można się pomylić

2014-05-13 21:43

Beatrice zdania są różne, jedni mówią, że od 9 mcy, inni że po roku, jeszcze inni odradzają zupełnie. Pieczarki wartości nie mają żadnych, tak samo jak inne grzyby, ale jeśli dziecko dobrze reaguje na nowo wprowadzane pokarmy to możesz probować. Zobaczysz jaka będzie reakcja i zdecydujesz co dalej. Ja się nie śpieszę z pieczarkami, bo są ciężkostrawne. Chociaż moja córka do tej pory nie miała żadnych problemów z nowymi produktami.

2014-05-13 21:41

myślę, że warto się wstrzymać, wiesz co ja kocham pieczarki! w każdej postaci, sosy, zupy, krokiety itd., ale wiem, że szybko grzybów podawać nie wolno a tym bardziej, że są cieżkostrawne;) z tym się wstrzymam;)

2014-05-13 21:24

Silje, to jak myślisz kiedy można by było wprowadzić te pieczarki? Jak skończy rok to tez za wcześnie?

2014-05-11 18:50

Ja nawet pieczarek jeszcze nie podawałam mojemu synkowi, a ma już ponad 2 latka. W sumie to ma ona wyłącznie walory smakowe, bo odżywczych żadnych, a wydaje mi się, że może być za ciężka dla małego brzuszka. Wolę nie ryzykować.

2014-05-11 12:49

Ja Małej nie podawałam jeszcze pieczarek, bo trochę się obawiam, ale prawdę mówiąc nie wiem czego.

2014-05-11 11:28

Beatrice ja bym nie eksperymentowała na twoim miejscu. Zbyt duże obciążenie dla małego brzuszka.