Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Tłuszcze w diecie dziecka

Data utworzenia : 2016-02-15 21:39 | Ostatni komentarz 2017-02-05 10:11

Redakcja LOVI

3730 Odsłony
18 Komentarze

W diecie Twojego dziecka nie powinno zabraknąć zdrowych tłuszczy niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jak odróżnić dobry tłuszcz od złego? Po co sięgać, a czego unikać? Podpowiadamy.

2016-02-16 02:55

Z wykształcenia jestem dietetykiem i doskonale wiem jak ważne w diecie są tłuszcze. Artykuł świetny- idealny dla osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości czy podawać dzieciom tłuszcze do potraw. TRZEBA PODAWAĆ I TO OD NAJMŁODSZYCH LAT!!! Warto nawet do pierwszej marchewki dodać parę kropel oleju rzepakowy bądź oliwy z oliwek. Widnieje przesąd iż cała grupa tłuszczy jest odpowiedzialna za otyłość w dzisiejszych czasach. Nic bardziej mylnego za największego winowajce powinniśmy obrać sobie tłuszcze nasycone i trans oraz cukier prosty. Nie chce tutaj powielać zalet i właściwości tłuszczów, bo w artykule są one czytelnie przedstawione ale pamiętajmy też o tłuszczu jako nośniku smaku ale musi być to dobry tłuszcz.

2016-02-15 21:47

Moja lekarka która prowadziła ciążę bardzo wyczulała mnie na to aby pamiętać o kwasach DHA które są bardzo ważne dla płodu więc tym bardziej teraz staram się dawać synkowi potrawy z ryb, tran ( za którym niestety nie przepada i nawet tran smakowy muszę przemycać w innym jedzeniu) oraz oliwę z oliwek. Zdarza się że dodaję do gotowanych potraw olej lniany lub rzepakowy który dodany w małych ilościach nie zmienia smaku potraw a mam wrażenie że synek po zjedzeniu potraw z odrobiną tłuszczów nie ma problemów z kupką. Ja mam tą dobrą sytuację że mój tata pracuje we Włoszech na plantacji oliwek więc oliwę mam naprawdę rewelacyjną ale cenię też rzepak i zawsze kiedy zdarza mi się przejeżdżać koło pól obsianych rzepakiem które podczas kwitnienia wyglądają przepięknie czuję w powietrzu oleisty zapach którego nie można pomylić z niczym innym.