Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mrożonki w diecie dziecka

Data utworzenia : 2015-12-02 22:56 | Ostatni komentarz 2018-08-15 16:04

Redakcja LOVI

4582 Odsłony
26 Komentarze

Mrożonki nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród mam, dbających o jakość diety swoich pociech. Jednak w okresie zimowym oraz późnojesiennym stanowią o wiele lepsze uzupełnienie codziennego menu niż importowane warzywa i owoce. Wyjaśniamy dlaczego.

2015-12-02 23:31

Bardzo ciekawy artykuł, nigdy nie zagłębiałam się aż tak dokładnie w tym temacie więc z uwagą przeczytałam na co zwracać uwagę podczas zakupu mrożonek. Ja dwa lata temu kupiłam lodówkę z dużym zamrażalnikiem i staram się sama przygotowywać owoce i warzywa w porcje i mrozić. Zawsze mam zamrożone truskawki, wiśnie ,zmiksowane maliny i warzywa a bardzo dużą wygodą jest przygotowanie warzyw jako małe porcje do przygotowania np. rosołu. Zdarza się że nie mam możliwości wyjścia z domu aby kupić świeże warzywa i wtedy korzystam z zamrożonych wcześniej porcji.

2015-12-02 22:59

Wykorzystuję mrożonki, bo jest tak wygodniej, jest więcej produktów dostępnych. Tak lubię groszek, brukselka kiedy nie ma sezonu na nią. Czasem brokuły. Owocowych mrożonek nie wykorzystuję właściwie. Jedynie to co sama zamroziłam z zasobów własnych. tak samo co jakiś czas mrożę swoje produkty. Nie pomyślałam co prawda o tym, dlaczego lepiej wrzucać do wrzątku mrożonkę, ale tak robiłam. Z wygody.