Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Gdy maluch nie chce pić mleka

Data utworzenia : 2015-11-10 09:06 | Ostatni komentarz 2015-12-29 19:58

Redakcja LOVI

3566 Odsłony
14 Komentarze

Twoje dziecko nie ma ochoty pić mleka? Nie musi. Sprawdź, w jaki sposób dostarczyć mu zawarte w mleku wapń oraz inne niezbędne minerały i witaminy.

2015-11-10 11:46

Super artykuł. Mój starszak w wieku 10 m-cy przestał pić mleko. Mały na razie je uwielbia, ale będę wiedziała co podawać jakby się obraził na nie.

2015-11-10 11:44

Super artykuł Od jakiegoś czasu zastanawiałam się jak skomponować dietę mojej małej jakbym skończyła z karmieniem. I chciałabym ominąć mm, mleko krowie:) Raczej skupiłabym się na innych produktach zawierających wapń: brokuły, kiełki brokułów, sardynki, jarmuż, brukselka, fasola, figi, boćwinka, szpinak, sezam, migdały i orzechy laskowe. + jogurt ale bez mleka w proszku:) Na razie jest pierś zobaczymy co będzie dalej bo pokarmu z jakiegoś powodu coraz mniej;/

2015-11-10 11:25

Niunia współczuję. U nas mleko jest na razie niezbędne i musi być rano i wieczorem. Za to odwidziały się memu dziecku kaszki :-(. Serwuję jej również jogurt naturalny, sam bez dodatków, który chętnie zjada. Trudno byłoby mi skomponować jej dietę gdyby nawet picie mleka się jej odwidziało, choć wskazówki w artykule cenne i przydatne.

2015-11-10 11:17

Mój ma 14 miesięcy a mleko musi być :D rano i na noc. Ale niech pije na zdrowie bo ostatnio wcisnąć w niego obiadek to jest wyzwanie... Ale gdyby nie chciał pic to pewnie bym mu jakoś zastapiło ta mleko np. jogurty i wiele innych produktów bogatych w wapń(niekoniecznie nabiał bo są o wiele bogatsze produkty w ten składnik :) )

2015-11-10 09:59

Mój synek za to ma 3 latka i musi mieć mleko z kaszką rano i wieczorem a w ciągu dnia serek. Ale dobrze wiedzieć co wprowadzić w zamian dziecku jeśli nie chce pić mleka.

2015-11-10 09:10

Bardzo cenny material od razu kliknelam aby go przeczytac, poniewaz ja borykam sie z tym problemem. Moja corka kiedy skonczyla 5 i pol miesiaca na dobre sama odstawila sobie mleko, w tej chwili ma 7 miesiecy i czasem oszukuje ja tylko robiac jej kaszke reyzowa z mlekiem na noc w butelce lub kaszke ryzowo-mleczna. w dzien nie chce tknac mleka ani nawet kaszki na mleku je tylko jak jest zaspana. Podaje jej codziennie jogurty i je takze kaszki przenne. Ciezko bylo mi pojac to ze tak male dziecko nie che pic mleka! no ale coz na sile w nia nie wcisne. Teraz przestalo to byc juz problemem po prostu mleko zastapilismy 5 innymi posilkami :) A jedyny tego plus to ze nie musimy wydawac pieniedzy na mleczko :)