Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zdrowe nawyki - czy to faktycznie takie ważne?

Data utworzenia : 2015-10-18 14:01 | Ostatni komentarz 2015-11-26 13:34

mlodamamaxx

2064 Odsłony
20 Komentarze

Hej dziewczyny. Ostatnio ogladałam program, gdzie był poruszany temat zdrowego żywienia dzieci. Ja bardzo się z tym zgadzam, że dzieci powinny jeść zdrowo ale też nie przesadnie tego przestrzegam bo w końcu dziecko też ma ochote czasem na wate cukrową czy też inne słodkości. W programie tym jakiś specjalista mówił, że najlepiej przyzwyczajać dziecko do zdrowego żywienia już od czasu gdy nosimy go pod sercem. Co o tym myslicie? Czy to faktycznie jest wazne już w ciąży? Nie żebym miała z tym problem bo odżywiałam się zdrowo ale w ciąży smaki mam niesamowite...

2015-10-19 01:59

no to klops bo ja w ciąży jadlam to na co mój organizm miał ochote - miałam jazdy na czipsy jadlam czipsy. Kurde dziewczyny nie spałabym po nocach gdybym nie spełniania zachcianek. Raz mąż odmówił jechania po hamburgera do McD - i nigdy więcej tego nie powtórzył, bo nie umiałam się uspokoić przez kilka godzin, tak płakałam caaaałą noc ... eh hormony - nie walczyłabym z nimi :P A jeśli ktos umie to szapoba - czy jak to sie tam pisze

2015-10-18 21:37

Ja przygotowywałam organizm już przed zajściem w ciążę m,in, zmieniając nawyki żywieniowe, łykając kwas foliowy i robiąc wszystkie niezbędne badania a kiedy okazało się że jestem w ciąży jeszcze bardziej zwracałam uwagę na to co jem choć oczywiście miałam swoje zachcianki - na kwaśne i pozwalałam sobie na nie pijąc np. sok z porzeczki. Będąc w ciąży przede wszystkim unikałam potraw czy produktów które mogłyby zaszkodzić dziecku oraz tych które są ciężkostrawne. Natomiast problem pojawił się kiedy podczas badania glukozy okazało się że poziom cukru jest u mnie za wysoki i muszę ograniczyć spożywanie niektórych produktów np. owoców, białego chleba, słodyczy , makaronów, ryżu i wielu innych. Najtrudniej było mi się ograniczać z owocami na które miałam ogromną ochotę ale dla dobra dziecka bardzo się pilnowałam. Kiedy udało mi się unormować poziom glukozy i dostosowałam dietę do swoich i dziecka potrzeb od czasu do czasu mogłam pozwolić sobie na szklankę soku czy kompotu i wtedy odczuwałam silne ruchy mojego synka a kiedy będąc w szpitalu podpięta pod KTG napiłam się soku mój synek dostał czkawki i położna śmiała się że pił wody tak łapczywie że dostał czkawki. Chyba coś w tym jest że maluszki już w brzuchu poznają smaki, lubią oczywiście słodki a ponoć nie przepadają za zapachem czosnku ( o używkach nie będę wspominać ponieważ każda z nas wie że one szkodzą dziecku) . Ja też czytałam że dziecko już w łonie mamy poznaje smaki dlatego starałam się w miarę możliwości jeść rożnorodnie i zdrowo i jeżeli Ty masz smak do jedzenia to staraj się dostarczać maluszkowi różnorodnych smaków które może polubi. Ja na początku ciąży miałam lekkie mdłości ale znam kobiety które bardzo wymiotowały i miały problem z jedzeniem posiłków więc tym bardziej jeżeli masz smak to jedz tylko nie za dwoje ale zdrowo - małe porcje a częściej.

2015-10-18 18:38

Jedz zdrowo po prostu. Co do nawyków, gdy dziecko jest juz na świecie - o ile rodzice jedzą zdrowo, a lodówka jest pełna zdrowych produktów, to dziecko samo z siebie będzie wcinać zdrowo. Trzeba tylko dawać dobry przykład.

2015-10-18 14:54

Na pewno miał rację,nie bez powodu zaleca się zdrowe odżywianie dla każdej ciężarnej nie tylko ze względu na nią ale i ze względu na dziecko które pobiera od nas w czasie ciąży różne składniki odżywcze. Można czasem zgrzeszyć ale ważne aby to nie zdarzało się notorczynie i w dużych ilościach.