Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Cukier w diecie dziecka

Data utworzenia : 2015-10-02 23:31 | Ostatni komentarz 2022-03-17 08:45

Redakcja LOVI

8868 Odsłony
110 Komentarze

Chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy rozwój i dobre samopoczucie na co dzień. Dokładnie wiesz, że wpływ ma na to m.in. dieta, a w tym spożycie cukru. Czy eliminacja cukru z diety dziecka jest pożądana? Czy każdy cukier szkodzi? Przeczytaj o dobrym i złym cukrze oraz o tym, jak zrobić, by w diecie dziecka był tylko ten dobry.

2016-03-24 17:17

Dlatego ja trzymam się swojej zasady słodycze tylko w jednym wybranym dniu ☺ A owoce moja córka uwielbia zwłaszcza jabłka w różnej postaci i sałatki owocowe jak je razem robimy wiec i frajda dla mamy ja, również dla dziecka ☺

2016-03-23 20:16

Dominika im później tym lepiej. Nie uchronisz ale możesz przeciągnąć w czasie chwile pierwszego słodycza. :)

2016-03-23 19:12

no własnie cukier cukrowi nie równy, ja dostarczam jedynie cukier w postaci owoców, ale jakichś batoników czy nawet kupnych biszkoptów nie daje. a wiem że często matki bardzo wcześnie podają swoim pociechom te kupowane, okrągłe biszkopciki. ja zamiast tego wole podać Kacprowi chrupka kukurydzianego, na dodatek patrze żeby nie miały żadnych dodatków. Każda mama robi po swojemu, koleżanka dawała swojemu synkowi wszystkie słodycze jak był w wieku mojego Kacpra, a ja wolę poczekać, nic nie traci :)

2016-03-23 19:12

Aga dziecko jak spróbuje batonika na pewno będzie go lubiło. Nie ulega to wątpliwości. Będzie chciało spróbować jeszcze raz. Od nas rodziców zależy tylko jak często będzie go jadło i jak zachęcić dziecko do zjedzenia obiadu. To my jesteśmy rodzicami i uczymy dzieci różnych nawyków. Wszystko w Twoich rękach i nie obawiaj się że obiad zejdzie na drugi plan bo to zależy akurat od Ciebie.

2016-03-23 13:27

Trzeba popatrzeć że cukier nie równa się cukrowi. Moja córka cukrów ma pod dostatkiem albo i za dużo ponieważ pije świeżo wyciskane soczki w których cukru jest masa. Kiedy robię jej deser to również dosładzam ale stosuje zamienniki typu syrop z daktyli, agawy, klonowy, miód cukier kokosowy. Słodziki z tego co wiem to są raczej zakazane w diecie dzieci więc z nimi tym nie eksperymentowała. Moja córka jest słodkolubna tylko nie widzę sensu zapychać ją cukrem białym skoro mam możliwość dać zamiennik. Mam świadomość że i tak kupnych batoników spróbuje bo to jest nieuniknione ale nie widzę sensu że by dawać jej teraz. Jest tyle pomysłów na deserki słodkie które można zrobić w parę chwil. Z drugiej strony boję się też że jak spróbuje to będę miała problem ją przekonać do obiadku który nie będzie ciastkiem;/

2016-03-22 16:49

Zgadzam się z tobą Kasiu , wiadomo że dzisiejsze czasy gdzie mamy wszystko na pulkach sklepowych nie możemy porównać do tych czasów gdzie na półkach nic nie było. A szkoda chociaż by pod względem tego cukru. Dlatego jestem trochę za przepisem wprowadzonym do sklepików szkolnych o zdrowej żywności.

2016-03-22 00:48

Magiczny ależ oczywiście ja tez będę się starała ograniczać słodkie ale nie minimalizować do zera. Sama nie pije słodkiej herbaty i jak cos słodzę miodem i dziecko akurat też spróbuję przekonać do miodu. Cukierki batoniki sama jem od czasu do czasu wiec i Mały od czasu do czasu skosztuje. Ale będę się starała ograniczyć słodkie rzeczy żeby nie przeginać. Oczywiście budyń tez będę słodziła bo sama takiego nie zjem i nie będę katowała Małego. Ograniczać ale nie zabraniać.

2016-03-21 20:30

Nie da się uniknąć cukru w diecie dziecka :) A tak naprawdę cukier jest nam niezbędny do prawidłowego rozwoju, chociazby mózgu. Jak dla mnie są 4 typy matek pod względem dawania dzieciom cukier... Takie, które dają swoim dzieciom wszystko gorzkie, ani odrobiny cukru... Takie, które zastępują cukier słodzikami, typu ksylitol lub stewia. Takie matki, którą przesadzają z ilością i pasą dziecko batonikami aż do przesady i są taki matki, które dają normalnie dziecku cukier, czy do picia, czy do budyniu, ale nie przesadzają z ilością i czasami dają zjeść dziecku batonika czy kawałek czekolady. I ja się zaliczam do tej ostatniej grupy. Cukier u nas występuje... w ilości nie za dużej, ale jednak. Nie będę dziecku ograniczała wszystkiego i nie czuję się gorsza, bo np dałam dziecku kawałek czekolady. Jak będzie starsze to i tak będzie miało kontakt ze słodkim i tak...