Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jakie mięsko dla malucha?

Data utworzenia : 2013-03-22 12:21 | Ostatni komentarz 2014-05-28 22:00

a.100krotka

9584 Odsłony
50 Komentarze

Dziewczyny tak się zastanawiam na czym najlepiej gotować zupki dla córki. I jakie mięska do drugiego dania wybierać. Wczoraj na wizycie zapytałam o to naszej Pani doktor. Powiedziała, że na pewno indyk będzie lepszy od kurczaka i najlepiej też wybierać jak najchudsze części. Ale powiedziała też, że są mamy, które gotują na kurczaku i wszystko jest dobrze z maluszkami. A inne mięsa królik, jagnięcina, cielęcina od czasu do czasu dobrze podać ale wiadomo są trudniej dostępne i niestety też droższe... Napiszcie proszę jakie mięsko Wy wybieracie dla swoich maluchów.

2014-05-28 22:00

Najmniej alergiczne jest miesko królika kurczaka i indyka poleciłabym ci zacząć od tych wlasnie mies

2014-03-26 23:13

Mraczek a nie macie kłopotów z kupkami? Bo po moim gotowaniu młoda się męczyła bardzo, aż bordowa była jak kupę robiła i chwilowo wróciłam do słoiczków :(

2014-03-26 23:09

Silje my tez kupujemy i mrozimy porcje bo to najwygodniej , potem tylko wyjmuje porcje i mam gotowe. Ale u nas jednak królik górą , i cielęcinka

2014-03-26 23:05

My wszystko robimy na mięsku z kurczaka bo jest najzdrowsze i najlepiej smakuje .Sama tylko takie jem .Gdy chce córce urozmaicić to wtedy kupuję w słoiczku :)

2014-02-14 22:56

Ja dzisiaj kupilam cielecine. 49,90 za kilogram, a kupiłam jej 1,4 kg bo nam jeszcze na bitki jakies moze. Bardzo ladny schabik cielecy mam. Poporcjowalam i zamrozilam, starczy mi dla malej chyba na dwa miesiace.

2014-02-14 22:30

ja też bym nie dała wątróbki dla dziecka jakoś ona nie przemawia mi w diecie dziecka ale ja czasem lubię wątróbkę drobiową zjeść ;)

2014-02-14 20:55

ja teraz będę wprowadzać pierwsze mięsko- z własnego wychowu młody królik i młode gołąbki specjalnie obaj dziadkowie szykują dla wnusia. Córka tez zaczęła od króliczka i bardzo często do mojego taty przyjeżdżaja po króliki właśnie dla niemowlaczków, bo mój tato nie "pasie" a hoduje króliczki więc sa zdrowe bo pan weterynarz zawsze dogląda. Poza tym takie mięsko jest chude, smaczne i mięciutkie dlatego warto maluchowi taki rodzaj mięska podać. Kiedyś czytałam, że mięso królicze ma obniżoną zawartość tłuszczu, cholersterolu a podwyższone inne dobre wartościowe składniki i porównywane jest do mięsa z ryb wód zimnych, czyli zdrowe. Co do gołębi młodych tez sa chude i mięciutkie i delikatne, ale oczywiscie tez z własnej hodowli dziadka. Wiadomo kazde zwierze czy to indyk czy kura zjada różne rzeczy dlatego ja wybieram te ze sprawdzonych źródeł, kiedy wiem czym mogły się żywić. Spotkałam się z opinią, że gołąb to latający śmietnik, ale każde zwierze jest śmietnikiem niestety, ważne jest jednak że ja ufam dziadkom i oni wyhodowali dla wnusia najlepsze miesko. Mojego męża babcia jedynie gołębie je nie chce innego mięsa i kobietka prawie już 90 lat i rowerem śmiga. Chyba więc nie jest takie złe mięsko z gołębi jak niektórzy twierdzą

2014-02-08 19:07

My zaczęliśmy od króliczka, no i rybka oczywiście 2 razy w tygodniu. Następnym mięskiem będzie cielęcina i indyk. A jeżeli zdecydujemy się na kurczaka to polecam zdecydowanie udko gdyż jest zdrowsze od piersi i zawiera mniej toksyn, ponieważ pierś kurczaka magazynuje ich zdecydowanie więcej niż noga. Tego dowiedziałam się na spotkaniu organizowanym przez "Mamo to ja"