Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Pieczywo

Data utworzenia : 2013-03-21 13:02 | Ostatni komentarz 2015-01-05 09:18

Iwona

8281 Odsłony
35 Komentarze

Od kiedy podawać pieczywo typu: bułeczki, chlebek, rogaliki i inne? Czy ma to być pieczywo jasne czy ciemne? Jakie najlepsze - kukurydziane, graham, żytnie, pszenne, mieszane? Z makiem, dynią, sezamem, słonecznikiem? [Zapraszamy do nowszego wątku "Chlebek dla Maluszka" http://lovi.pl/pl/forum/8/4679/1; Ten wątek zamykamy Redakcja LOVI]

2013-03-22 10:20

Zapomniałam dodać, że jeżeli dziecko nie jadło wcześniej glutenu to lepiej na początek spróbować kaszy mannej (1 łyżeczkę) do mleka lub zupy np. jarzynowej i sprawdzić reakcję organizmu dziecka.

2013-03-22 10:13

Witam, teraz lekarze zalecają podawać niewielkie ilości glutenu między 5 a 6 miesiącem. Jeżeli przegapimy ten czas to należy wstrzymać się do 10 miesiąca. Pieczywo, tak jak każdą nowość w diecie dziecka należy wprowadzać stopniowo, zaczynamy od małych ilości. Na początek można podać pieczywo jasne uznawane za bardziej lekkostrawne. Potem można wprowadzać np. pieczywo typu graham. Wypieki z mąki razowej podajemy po 1. roku życia. Małym dzieciom podajemy pieczywo o najprostszym składzie: zboże, woda, ew. drożdże, bez polepszaczy, bez środków zapobiegających pleśnieniu itp. Uważajmy także na pieczywo z ziarnami, aby maluszek się nimi nie zakrztusił. Pieczywo najlepiej jest posmarować naturalnym masłem (pod warunkiem jednak, że szkrab nie ma alergii). Zawsze na początku po każdorazowym podaniu pieczywa czy nowego pokarmu obserwujemy dziecko czy ma apetyt, czy nie wystąpiła wysypka, biegunka, bóle brzucha oraz inne niepokojące objawy.

2013-03-21 13:57

hm, wydaje mi się, że to tak jak z glutenem w zależności od tego jak karmione jest dziecko, moja córka jest na mm, więc bezglutenowe rzeczy je od 4. miesiąca (chrupki kukurydziane, bułeczki kukurydziane), a te z glutenem wprowadziłam w 5. miesiącu i wtedy zaczęłam podawać jej piętkę chleba pszennego