Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Mały wegetarianin

Data utworzenia : 2015-09-01 19:21 | Ostatni komentarz 2022-07-10 20:50

Redakcja LOVI

3103 Odsłony
16 Komentarze

Nawet całkiem małe dzieci mogą pozostawać na diecie wegetariańskiej. Należy ją jednak odpowiednio skomponować.

2022-07-10 20:50

Caloura napój ryżowy sobie jednak lepiej odpuścić bo nie jest zalecany do 5 roku życia przez zawartość arsenu, który to w nadmiarze jest toksyczny . Tak jak pisze dwarazyH są lepsze zamienniki 

2022-07-06 09:54

Napój ryżowy dla dzieci? Chyba są lepsze napoje jakościowo niż ryżowy. 

Konto usunięte

2022-07-06 07:34

Może zamiast skupiać się teraz na szukaniu zamiennika po prostu próbuj nowych wegan rzeczy? A skyr zostaw na później, jak już znajdziesz więcej potraw, które Ci smakują. Ciężko rzucić wszystko naraz, ale z czasem na pewno będzie to łatwiejsze. Ja w ten sposób nauczyłam mojego mięsożernego faceta jeść więcej wege dań, bo np spaghetti z tofu jest dla nas lepsze niż mięsne.

Mleko skutecznie może zastąpić napój ryżowy https://www.czikczik.com/lifestyle/kuchnia/napoj-ryzowy-bio-weganski-zamiennik-mleka/

2018-09-28 12:34

Pewnie, że może, ALE taka dieta powinna być prowadzona przez dobrego dietetyka, który zna się na rzeczy, bo inaczej można tylko dziecku zaszkodzić w rozwoju.

Konto usunięte

2018-09-04 06:46

Nie. O ile oczywiście dieta jest przygotowana z głową oraz jeśli dokłądnie zbilansujemy ilość składników odżywczych. Dieta wegetaranska może być tak samo dobra jak dieta z mięsem w składzie, a nawet lepsza o ile oczywiście znamy sie na jej zasadach. Sa składniki, którymi spokojnie mozna zastąpić mięso Zerknij sobie tutaj: http://dziecka.pl/dziecko-na-diecie-wegetarianskiej-jakich-skladnikow-moze-mu-brakowac/ Na stronie opisane jest dokładnie jakich składników nie może brakować dziecku na takiej diecie. Warto jest się przylożyć głównie do zapokojenia u niego poziomu żelaza.

2018-09-03 14:51

Lovi mam rację ... Można taka dieta wprowadzać jeśli w rodzinie jada sie w ten sposób ale trzeba małemu dziecku dietę dobrać naprawdę skrupulatnie ..rozsądnie :)

Konto usunięte

2018-09-03 14:13

A czy nie jest przypadkiem tak ,ze dziecku może brakować niektórych składniów odżywczych na takiej diecie?

2015-09-11 21:26

ale można iść i w tą stronę :czemu dziecku nakazujemy jeść mięso ? :) ja uwazam po prostu że jak dziecko ma zdrową dietę gdzie są zachowane wszystkie minerały,witaminy rośnie zdrowo to może nie jeść mięsa ale dieta musi byc bardzo bardzo zdrowa i trzeba się znać na tym z czym łączyc składniki,jak je obrabiać terminicznie i najważniejsze co dawać żeby dziecko nie rozchorowało się z powodu braku składników odżywczych. Zresztą teraz znaleźć dobre mieso jeśli nie ma sie pewnego źródła to jest cud. Mi od 2 miesięcy każde mięso śmierdzi,jest niedobre i jem je maksymalnie raz w tygodniu albo wcale. Przerzuciłam się za to na ryby. Jedynie jak robię jakiś sos czy zupę to ze względu na małego żeby to mięso jakieś miał ale sobie z sosu to mięso wyrzucam do śmieci bo po prostu nie jestem w stanie tego przełknąć.Mój mały też średnio jest za mięsem ale zachęcam go do jedzenia zje to zje nie to nie,a niejednokrotnie kończy się tak,że cały obiad zje a mięso wypluwa ;)ale nie zmuszam mimo wszystko