Dieta (547 Wątki)

Jaki sok dla malucha

Data utworzenia : 2015-08-03 23:45 | Ostatni komentarz 2019-03-18 15:52

Redakcja LOVI

8919 Odsłony
131 Komentarze

Czy dziecko powinno pić tylko wodę, czy może zaspokoić pragnienie sokiem? Jakie soki są zdrowe dla dzieci? Jakie wybierać, a których unikać? Od kiedy można je podawać maluchowi do picia? Podpowiadamy.

2019-03-18 15:52

Mama- ja kupuje albo żywiec zdrój albo mama i ja. Sama pije obie te wody zatem coreczce tez je podaje. Jak robie sobie herbate, czy cos innego ciepłego to stosuje wode przepuszczoną przez filtr brity, bo mam w kranie kamienistą wode. Ogolnie dbam o to aby nerki nie były obciażane nadmiernie wodą wapienną. Aczkolwiek do gotowania uzywam zwykłej wody bo wyzbycie sie całkowite wapnia z wody i mikroelementow powoduje m.in.odwapnienia kości .

Konto usunięte

2019-03-15 13:08

Eresz, ja rumianek podaję między posiłkami, po południu, a tuż po posiłku wodę. Jaką kupujesz? Czy używasz z filtra?

2019-03-13 20:38

My póki co wspieramy zdrowy nawyk picia czystej wody a owoce i warzywa podajemy osobno, jeszcze nie w formie soków, ale jak zrobi sie ciepło to.mysle o tym aby ruszyc z sokami wlasnej roboty.. a u nas w ciagu dnia woda do picia jak tylko.ma ochote, sama sobie podchodzi i bierze kubeczek lovi 360 i sama z niego oije kiedy i ile chce, bo jest w zasięgu rączek dziecka pozostawiony, dodatkowo na śniadanko herbatka z pigwą, a po obiadku rumianeczek;)

Konto usunięte

2019-03-11 22:23

u nas sprawdza się też sok z malin, z domowych najlepiej :) - dodaję do płatków albo jabłkowego musu

2019-03-11 13:56

Oj ja już również nie mogę się tego doczekać. Jak na razie robimy soki głównie z cytrusów. No i buraka polecam :)

2019-03-11 12:30

Jagnako- zgadzam soe z Twoją opinią. Wyciskarka do owocow jest wydajniejsza niz sokowirówka. Mam obie i z sokowirowki przestałam korzystac, a z wyciskarki korzystałam przez całą ciążę i teraz cały czas. Akurat kupiłam na okres ciąży, bo z sokowirowką była masa roboty a z wyciskarką jest szybciej i wygodbiej. A soczki mniam- pychotka! Juz niedługo będę serwowac coreczce jak tylko sezonowe owoce i warzywa sie pojawią.

2019-03-11 07:59

Ja podaję córce póki co tylko wodę (nie wliczając oczywiście mleka) :) Dodatkowo mam wyciskarkę, więc myślę, że za jakiś czas przyjdzie czas również na domowe soki, lub domowe kompoty, które uwielbiam :)

2019-03-11 07:09

Najlepiej jest samodzielnie robić sok. Polecam szczególnie soki z jabłkami owocowo warzywne. Jabłka zawierają w sobie bardzo zdrowe enzymy, które wspomagają trawienie. Ulegają one jednak rozkładowi w krótkim czasie po tym, jak jabłko zostanie przerobione. Dlatego też soki sklepowe nie mają tych enzymów , a domowe już tak. Poza tym jabłka nie mają w sobie wiele witamin tak wiec soki ze sklepu to jedynie słodzony napój bez wartości odżywczych.... Zastanówcie się przy tym nad kupieniem wyciskarki zamiast sokowirówki: https://www.eujuicers.pl/wyciskarka-czy-sokowirowka.html Jest wydajniejsza w tworzeniu soku, poza tym sok jest smaczniejszy.