Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Zakaz jedzenia kurczaków i jajek

Data utworzenia : 2015-07-23 12:16 | Ostatni komentarz 2015-10-03 21:13

Urszula93

4936 Odsłony
27 Komentarze

Witam, moja córka (1,5 roku) dostała od pediatry zakaz jedzenia kurczaków i jajek ze względu na powiększone piersi. Czy mogę dziecku podawać inne jajka oprócz kurzych? Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

2015-10-03 21:13

Mamula ja takze unikam kuraka z tych powodów o których piszesz. . Zasmakowalo moim dzieciom króliczka i cielęcina.

2015-07-27 19:25

Ja kupiłam indyka na obiadek, na kurczaka jeszcze się nie zdecydowałam, i chyba po tych opisanych przygodach długo się nie zdecyduję. A jaja mam super z wolnego chowu od kumpla męża, co to w mieście pracuje a na wiosce mieszka :-). Nie odważyłam się pytać go czy bije kurczaki, bo jakbym nawet dostała takiego to szczerze Wam powiem, że chyba nie dałabym rady go obrobić :-/.

2015-07-27 18:58

Beta a co do cielęcinki to też udaje ci się znaleźć z domowego chowu? Bo u mnie w pobliżu niestety nie ma i zastanawiam się nad sklepem:/

2015-07-27 18:10

ja mam króliki z domowego chowu, bo od szwagra lub mojego taty więc chętnie je gotowałam chłopcom. Dla dzieci polecane jest też mięso i rosół z gołębia, bo jest lekki i delikatny. chociaż ja nigdy gołębi nie gotowałam, królik, cielęcina, albo po prostu woda jako baza

2015-07-27 13:47

Z kurczakami to jest teraz w ogóle tak, że nie zaleca się ich częstego jedzenia właśnie ze względu na hormony, którymi są faszerowane. Po takich kurczakach dziewczynki szybciej dojrzewają. A chłopcy w ogóle nie powinni przyjmować hormonów żeńskich takich jak estrogen, którym są faszerowane kurczaki. Skutkiem ubocznym jedzenia takich kurczaków, właśnie często są powiększone piersi. Dieta eliminacyjna często likwiduje problem. A kurczaka można zastąpić pysznym królikiem, wieprzowiną, cielęciną. Indyka też można podać, ale to tak samo jak w przypadku kurczaka, trzeba mieć pewność co do jego pochodzenia.

2015-07-26 01:01

Ja nie mam takie problemu żeby odstawić herbatke koperkową bo mój synek nigdy jej nie lubiał. Zawsze tylko woda..

2015-07-25 21:31

Dlatego właśnie warto pofatygować się i poszukać "zdrowego drobiu", a herbatkę zamienić na wodę

2015-07-25 16:37

Dokładnie ja też mojej córce czasem podaje dlatego napisałam ogranicz a nie wyeliminuj;) Jednak są matki które podają tej herbatki bardzo dużo co może przyczyniać się również oprócz drobiu i jaj do problemu opisanego w tym wątku..