Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Flipsy

Data utworzenia : 2015-05-31 12:09 | Ostatni komentarz 2015-12-26 14:04

rikitikitam

6864 Odsłony
80 Komentarze

Co myślicie na temat podawania dziecku flipsów takich typowo dla dzieci, np. z hippa? A co myślicie o flipsach takich klasycznych, które daje się już starszym dzieciom. Ostatnio znajoma właśnie się zdziwiła, że kupuję córce te z hippa, które jednak trochę kosztuję, bo ona daje swojemu synowi normalne flipsy, które są 10 razy tańsze. Może macie jakieś sprawdzone, w których nie ma soli czy cukru i które można by dawać malutkim dzieciom.

2015-06-01 02:29

Ja kupuję zwykle kukurydziane chrupki tylko zawsze patrzę na skład i staram się aby nie było soli. Ostatnio robiłam większe zakupy w internecie w sklepie ze zdrową żywnością i nakupiłam chrupki gryczane, ryżowe i jaglane - te ostatnie niestety mają w składzie tylko około 30% jalnej kaszki reszta to kukurydza no ale zawsze to jakaś odmiana. Poza tym te chrupki nawet jeśli są dłużej otwarte nie tracą na chrupkości, a cena to około 2,5 zł więc nie jest jakoś drogo.

2015-05-31 23:48

Rikitikitam właśnie na opakowaniach nie zawsze jest ta informacja o GMO dlatego szukam informacji na stronie producenta na ten temat. Tabelki/zawartość zdarzą się że porównuje ale tak jak piszesz - nie dajmy się zwariować :)

2015-05-31 22:05

Niestety producenci niekoniecznie umieszczają na opakowaniach, czy dany produkt jest z GMO czy nie. Też te tygryski kupiłam, bo w składzie niby mają tylko mączkę kukurydzianą. Niby, bo w tej tabelce jednak sól jest, i to w większej dawce niż z hippa. No ale ile to tej ilości może być w jednym chrupki. Nie ma też co przeginać w drugą stronę:)

2015-05-31 22:01

Ja kieruje się tym aby chrupki kukurydziane były bez zbędnych dodatków typu np. sól. Co dla mnie jednak jeszcze ważne to czy zostały wyprodukowane z kukurydzy niemodyfikowanej genetycznie czyli bez GMO. Czytam zawsze etykiety. Jeżeli chodzi o produkty skierowane typowo dla niemowląt i małych dzieci czyli np. marka Hipp to powiem szczerze, że jakoś darzę ich większym zaufaniem. Ale fakt ceny przekąsek z tych marek dla niemowląt i małych dzieci są droższe. Czasem kupuję ale czasem też szukam alternatywy tańszej a też zdrowej i bezpiecznej. Czytam zazwyczaj na internecie i szukam potem po sklepowych półkach :)

2015-05-31 21:20

Mojej córce daję flipsy kukurydziane-tanie i mają fajny skład też właśnie te długie pałki. Wafle ryżowe oraz piekę samodzielnie dziecku biszkopciki:)

2015-05-31 15:53

Ostatnio widziałam w sklepie internetowym biomaluszek.pl takie chrupeczki (ryżowe, jaglane i gryczane chyba) drogie nie były ale nie orientuję się co wychodzi taniej ponieważ moja córka jest za mała na takie rarytaski. Na pewno tam będzie fajny skład bez soli i cukru.

2015-05-31 14:49

Ja kupuję zwykłe kukurydziane :) Chociaż z Hippa wydają mi się lepszej konsystencji tak wolę jednak kupić zwykłe płacąc złotówkę a nie 5 zł za parę chrupek ;) Ja kupuję bez soli i cukru,te długie pałki :) właśnie Tygryski. Ale i co raz częsciej zamiast chrupek kupuję wafle ryżowe z good food :) W Biedronce są pakowane po 3 opakowania i są cienkie prawie jak te wafle ryżowe Hippa :)

2015-05-31 14:29

Ja jeszcze córce nie podawałam, ale niedługo chce spróbować. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać i można kupic takie zwykłe, tylko sprawdzić skład. Ostatnio widziałm u mnie w markecie Tygryski. Nie miały w składzie soli.