Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Konkretne produkty bez chemii - nazwy, marki

Data utworzenia : 2015-01-22 08:17 | Ostatni komentarz 2015-10-03 22:13

aaasik1

3983 Odsłony
30 Komentarze

Witam serdecznie drogie mamy, dostałam małego świra na punkcie chemii, która jest pakowana do każdego produktu na półce sklepowej. Spisałam sobie na kartkę ze wszystkie najgorsze E i z taką kartką teraz robię zakupy. Nie lada wyzwaniem jest kupić jakiś mleczny jogurt bez mleka w proszku lub coś, co nie zawiera kwasku cytrynowego lub skrobi modyfikowanej :/ Nawet owoce suszone moga zawierać siarczany, nie mówiąc już o kaszkach dla niemowląt! Stąd moje pytanie - macie może już swoje wyśledzone produkty bez chemii? Jeśli chodzi o jogurty naturalne - najlepsze są z Piątnicy, bo bez mleka w proszku, ser - Hochland w plastrach, co jeszcze?

2015-10-03 22:13

Nie wszystkie E są złe :) Np. E300 to jest witamina C więc trudno tu mówić o szkodliwości :)

2015-10-03 21:10

Popieram mame z usuniętym kontem.. jak najmniej produktów z e...

2015-07-25 16:13

Miska wszystkie słoiczki z rossmana mozna dostac takze w innych sklepach, wylaczajac babydream, wiec jak dla mnie nie wszystkie sa ok, ale kazda mama preferuje cos swojego, odrebnego dla swojej pociechy

2015-07-25 16:11

Beatko jestem po techniku zywienia i odkad pamietam profesor kazała na kazala unikac produktow z e. Zwykly laik nie jest w stanie w sklepie zrozumiec wszystkich skladnikow e i ich rozszyfrowac, wiec najprosciej najlatwiej ich unikac, i ja takze jestem tego zdania im jest ich mniej w skladzie tym lepiej.

2015-07-25 08:57

W rossmanie mają produkty dokładnie przyprawy bez chemii Dary Natury. Dodatkowo są bezglutenowe.

2015-07-24 10:00

Nie wiem czy dobry dział ale moze się nada :) dzisiaj wygrzebałam kaszkę Hipp "Na Dobranoc" i jest to jedyna kaszka w której składzie nie widze cukru,maltodekstryny itp. :) jestem zadowolona,bo jest pyszna i nie naszpikowana takimi dziwactwami :) chyba zacznę kupować

2015-07-23 11:15

rossmann ma fajne słoiczki

2015-07-22 15:25

xaniab dlaczego stwierdziłaś, ze wszystkie E są złe. To nie jest prawda i tak twierdząc bardzo się mylisz. Nawet witamina C może być ukryta pod znaczkiem E. "Groźnie brzmiące E202, to tak naprawdę sorbinian potasu, który dodawany jest do większości produktów dostępnych na naszym rynku. Nie trzeba się go przesadnie bać, ponieważ nie jest on dla nas szkodliwy" - tłumaczy dietetyk Magdalena Czyrynda-Koleda i dodaje: "Bardzo boimy się wszelkich dodatków typu E. Nie do końca słusznie, bo niektóre naturalne składniki też mogą przybierać taką formę i występować właśnie pod nazwą E. Np. witamina C może mieć zadanie konserwujące i też będzie wymieniona w takim produkcie w ten sposób. Wcale to nie oznacza, że ta witamina staje się nagle czymś złym. My się po prostu z zasady boimy produktów, które mają wymiennik E, jako kolejny po przecinku" - tłumaczy Czyrynda-Koleda. Jak się okazuje nie wszystkie produkty wymagają użycia sztucznych środków konserwujących. "Niektóre produkty jak suszone owoce mają w sobie naturalne właściwości konserwujące. Tak jest w przypadku chociażby śliwek suszonych. One zawierają minimalne ilości środków konserwujących, ponieważ same w sobie już je mają - oczywiście te naturalne. Pamiętajmy, że śliwki, które sprowadzane są do nas np. z Kalifornii będą zawierały minimalną ilość środka konserwującego, bo trzeba im "pomóc" w przebyciu długiej drogi zza oceanu. Siłą rzeczy trzeba użyć czegoś, co spowoduje, że ten owoc po dotarciu na nasz kontynent będzie nadawał się do spożycia" - kwituje dietetyk. http://kobieta.interia.pl/news-nie-kazde-e-jest-zle,nId,1547934#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome