Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Smoczek czy od razu łyżeczka do kaszki?

Data utworzenia : 2014-10-21 15:35 | Ostatni komentarz 2015-01-05 22:47

Monika.Czarniecka

18762 Odsłony
30 Komentarze

Mój synek kończy niedługo cztery miesiące. I zastanawiam się czy kaszkę podawać od razu z łyżeczki czy jeszcze ze smoczka. A jeśli smoczka to jakiego? Oczywiście najlepsze są LOVI, tylko ten specjalny do kaszki czy może trójprzepływowy? One chyba są dopiero po 6 miesiącu?

2014-10-21 22:09

To zalezy jak bedzie chcial, jedne dzieci lubia lyzeczka, inne na rzadko z butli, moja corka np nie lubi wcale:D a do kaszki na rzadko sa specjalne smoczki do butelek, ja mam z tt:)

2014-10-21 21:36

A i co do smoczka to może tu znajdziesz coś co się zainteresuje --> http://lovi.pl/pl/forum/3/1233/1

2014-10-21 21:07

Ja też w tym czasie wprowadzałam Synowi kaszkę. Robię ją gęściejszą, ale nie taką jak z przepisu na opakowaniu, bo wtedy łyżka staje. Podaje ją rano i na wieczór, i oczywiście łyżeczką - niech dziecko się uczy od samego początku ;) Natomiast zagęszczam mm kaszką i wtedy butelką. Używam też smoczka LOVI 6+ do kaszki i wtedy mogę zrobić ją o wiele gęściejszą i podać ją w butelce, gdy dziecko np wcześniej uśnie.

2014-10-21 17:04

Wg mnie 4 miesiące to trochę wcześnie jak na kaszke ale każdy ma inne zdanie na tem temat i tez sa rozne wskazania lekarza np. n iskie przyrosty wagi Ja jestem podobnego zdania jak Samanta żeby podawać kaszke lyzeczka ucząc dziecka ze pokarmy stale je się wlasnie w ten sposób. Jeśli jednak chcesz aby dziecko jadlo kaszke np. przed snem butelka - choć można to zrobić oczywiście i lyzeczka to polecam smoczek specjalny do kaszek bo przez ten trojprzeplywowy kaszka nie przejdzie. Wiem bo kiedyś ja tez probowalam podawac dziecku w nocy taka kaszke i ten smoczek po prostu się zapchal i kaszka nie leciała. U nas jednak kaszka w nocy była zalecana bo mala słabo przybierala na wadze.

2014-10-21 16:08

Jeżeli chcesz zagęścić tylko mleko na noc no to wtedy smoczek i jeżeli to nie będzie mocne zagęszczenie to wystarczy większy smoczek niż np aktualnie posiadasz lub trójprzepływowy dzięki któremu dostosujesz sobie szybkośc wypływu do możliwości malucha . Jeżeli mocniej zagęszczone to taki do kaszki ok tylko musisz uważać przy pierwszym razie czy dziecku za szybko nie płynie. Wtedy nie rozrabiasz kaszki według instrukcji na opakowaniu tylko tak na oko. Jeśli jednak chcesz wprowadzić kaszkę jako osobny posiłek (choć uważam, że jeszcze na to za wcześnie) to lepiej od razu uczyć dziecko łyżeczką. Ja osobiście na początku podawałam butelką ze smoczkiem do kaszki ale któregoś dnia dzieciaki się zbuntowały i chciały jeść tylko łyżeczką ;)

2014-10-21 15:49

Pominę wiek dziecka, bo tu było o wprowadzeniu kaszki --> http://lovi.pl/pl/forum/8/3636 Ja jestem zdania, że dziecko należy uczyć już od początku przyjmować posiłki łyżeczką, chyba, że chce się zagęszczać mleko przed snem albo w nocy i tu może byś wyjątek zagęszczenia kaszką mleka w butelce. Podawanie stałych posiłków łyżeczką, przy początkach rozszerzania diety, procentuje w przyszłości. Zupełnie inaczej je się łyżeczką jak ssie z butelki i po więcej zapraszam Cię tu --> http://lovi.pl/pl/forum/6/1940/1