Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Smoczek czy od razu łyżeczka do kaszki?

Data utworzenia : 2014-10-21 15:35 | Ostatni komentarz 2015-01-05 22:47

Monika.Czarniecka

18761 Odsłony
30 Komentarze

Mój synek kończy niedługo cztery miesiące. I zastanawiam się czy kaszkę podawać od razu z łyżeczki czy jeszcze ze smoczka. A jeśli smoczka to jakiego? Oczywiście najlepsze są LOVI, tylko ten specjalny do kaszki czy może trójprzepływowy? One chyba są dopiero po 6 miesiącu?

2015-01-05 22:47

Tak dokładnie, zalecane jest aby dziecku stale posiłki typu kaszki, zupki podawać łyżeczką.

2015-01-05 21:29

Moja od poczatku wprowadzania stałych pokarmów byla karmiona łyzeczką. Butelki używam tylko do mleka i do picia. Po dwuch miesiacach karmienia mała je bardzo ładnie z łyżeczki, mało co wypluwa. Widzę jak moje koleżanki karmiły zupka z butelki i jak teraz jest im ciezko przestawic dziecko na lyzeczke. A ponoc nawet jest wskazanekarmic dziecko lyzeczka od poczatku, poniewaz dziecko przy karmieniu lyzeczka uczy sie oddychac tez ustami , nie tylko noskiem

2015-01-02 21:34

Zgadzam się, jeżeli tylko dziecko wyraża chęć jedzenia łyżeczką to ja stawiam na łyżeczkę która niejako wprowadza dziecko do nauki w późniejszym czasie samodzielnego jedzenia.

2015-01-02 21:03

Ja też stałe posiłki podałwałam od razu z łyżeczki. Nawet przy ekspozycji na gluten podawałam tą odrobinę kaszki z łyżeczki. Dzięki temu synek już przy wprowadzaniu innych pokarmów znał łyżeczkę i akceptował ją.

2015-01-02 19:15

U nas wszystkie stałe posiłki od samego początku podawane były łyżeczką i ciesze się, że tak nauczyłam moją córkę. Widzę po znajomych, że teraz mają problem z przestawieniem dziecka. Butelki używamy tylko i wyłącznie do mleczka :)

2015-01-02 15:46

Moja starsza córka nie tolerowała picia kaszki z butelki. Ciężko ją było przekonać do kaszki. Jak już jadła to tylko tak jak zupkę, a więc łyżeczką. Obecnie synek jadł przez krótki czas kaszkę również łyżeczką, teraz niestety buntuje się. Podjęłam próbę nawet podania mu jej przez butelkę ale nie chciał.

2014-12-29 22:51

Ja dałam synkowi kaszkę mannę łyżeczką nie było najgorzej , natomiast z marchewką ciężko nam idzie, Kilka podejść i mój synek nie chce więc cierpliwie czekamy.

2014-12-29 22:42

Mój synek zaraz gdy skończył 4 miesiące to od razu wprowadziłam mu kaszkí i najpierw zaczęłam mu podawać ze smoczka w butelce,ale tak mu podałam tylko 3 razy ze smoczka a tak to podawałam mu z łyżeczki.Żałuję że od razu nie karmiłam go z łyżeczki,tylko podawałao mu przez smoczek.Wiadomo że na początku było ciężko to nie mógł się nauczyć i ciągle wypluwał jedzenie a teraz gdy tylko widzi łyżeczke to od razu otwiera buzię bo wie że będzie jadł.