Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Dziecko kontra fast food

Data utworzenia : 2014-07-21 22:20 | Ostatni komentarz 2014-09-07 10:39

SamantKa

11265 Odsłony
83 Komentarze

Czy pozawalacie swoim na jedzenie fast food'ów? Jakie jest wasze zdanie na temat zabierania dzieci do McD. czy KFC?

2014-07-22 13:59

Uważam, że do 3-4 roku życia dziecko nie powinno jeść takich rzeczy. Później okazjonalnie.. Sama kiedyś jadłam takie rzeczy i skończyło się to kiepsko.. Jak przyjechałam na studia to trochę się zachłysnęłam tym wszystkim i na przekór mamie wpierdzielałam w kfc i maku jak szalona.. ok 3-4 razy w tyg. Przytyłam 12 kilo:] często bolał mnie brzuch i głowa..myślałam, że to ze stresu.. Kiedyś często oddawałam krew wiec widziałam jak te wyniki się pogarszają a później już miałam takie , że nie wzięli ode mnie krwi.. Diametralnie zmieniłam swoje nawyki żywieniowe. Nie jem białego pieczywa, przetworzonej żywności, napojów gazowanych, słodzonych itd. Głowa mnie nie boli, brzuch tez..mimo ciąży wyniki mam znakomite. Schudłam, skóra stała się jaśniejsza, jędrniejsza, włosy mi nie wypadają tak jak kiedyś, paznokcie są twarde, ale elastyczne. To nie jest dobre jedzenie..nie jest wartościowe. Dziecko chłonie wszystko jak gąbka..mało, ze chemia w jedzeniu, kosmetykach, ubraniach, artykułach higienicznych.. Wiadomo, że całkowicie się uniknąć nie da, ale trzeba ograniczać ile się da..

2014-07-22 10:55

To zależy jak często się dziecku pozwala jeść fast food...nie powiem że jestem przeciwko bo moje dziecko zna smak frytek i hamburgera ,,, jednak staram się jak już ma zjeść fast food robić go sama a nie kupić w McD. Uważam że samodzielnie zrobione jest dużo zdrowsze i masz pewność co twoje dziecko je ... Samantko mieszkasz w Irlandii i nie wiem czy widziałaś to samo co ja... ja mieszkając na wyspach bardzo często widziałam rodziców nie dających ale wręcz zastępujących zdrowy posiłek fast foodem każdego dnia ,, bo tak było szybciej albo wygodniej ,,, już rocznemu dziecku idąc przez miasto w wózku wciskają frytki ,,, byle tylko coś mu dać ,, tego nie rozumiem i nie popieram ,,, bardzo głośno jest teraz o dzieciach ery fast foodów ... Szczególnie problem ten dotyka dzieci właśnie z wysp,,, Moim zdaniem raz na jakiś czas można ale zróbmy posiłek samemu będzie zdrowiej ,,,to tak jak dziewczyny pisały na temat ketchupu ,,, samodzielnie zrobiony jest zdrowszy ,, myślę że taką bułeczką z piersią z kurczaka pomidorkiem i sałatą i ogóreczkiem świeżym dziecko nie pogardzi :)

2014-07-22 10:28

My z Nikolą pierwszy raz do Mca poszliśmy gdy miała skończone 3 latka. Zdarza nam się raz na 2, 3 miesiące będąc dlużej w mieście jeść takie śmieciowe żarełko. Chcę, by wiedziała, jak to smakuje i by nie było zachwytu nowym smakiem gdy już będzie nastolatką i na zakupy będzie śmigać ze znajomymi zamiast z rodzicami. Traktuję to jak gry komputerowe, które udostępnione dzieciom w wieku 7-8 lat pod kontrolą rodziców pozwalają wykształcić zdrowe nawyki, bo rodzice mają jeszcze na dziecko bardzo duży wpływ.