Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Soczki

Data utworzenia : 2013-02-10 13:06 | Ostatni komentarz 2015-12-12 01:23

Iwona

12031 Odsłony
108 Komentarze

Jakie soczki podawać maluszkom? Kupować czy robić samemu, np. z tartego jabłuszka, marcheweczki?

2013-02-17 20:20

Ja w zasadzie nie serwuje małemu soczków, zazwyczaj dostaje czystą wodę i lubi to. Od czasu do czasu podaje soki, w tej chwili takie z kartonu, wybieram jedynie takie soki, które nie są robione z koncentratu, są 100% sokami i nie mają dodatków cukru. Czasem je rozcieńczam wodą. Ze sokami własnej roboty też trzeba uważać, zazwyczaj dodajemy cukier, żeby się nie popsuł no i nie oszukujmy się, żeby miał dobry smak;) Ja właśnie myśląc, że taki własny soczek mimo, że ma trochę cukru będzie najlepszy dla małego podałam mu go. To była czarna porzeczka, nie pamiętam ile mały wtedy miał ale chyba coś około 8 miesięcy. Niestety dostał rozwolnienia i jestem pewna, że nie od samej porzeczki, bo tą już wcześniej jadał i nie było sensacji. Zaszkodził mu widocznie ten cukier.

2013-02-17 17:02

Na początku kupowałam córce soki znanych firm.Ale ceny buteleczki takich soczków nie są aż takie niskie.Na zimę przygotowywałam soki malinowe,agrestowe,aroniowe ze swoich zbiorów.Z tych trzech najbardziej smakuje córce malinowy.Zaczęłam sama też łączyć różne smaki i zaczęłam robić domowe soczki i koktajle na bieżąco.A jeden z nich który najbardziej smakuje mojej córce to:gruszkę i marchewkę przepuszczam przez sokowirówkę dodaję wyciśnięty sok z dużej pomarańczy,szklankę wody mineralnej i odrobinę miodu.dokładnie mieszam.

2013-02-11 22:53

Ciężkie pytanie najlepiej jak to stara zasada mówi robic swoje i podawać dziecku czy aby na pewno??? Przy obecnym zanieczyszczeniu środowiska i chemii jaka szprycuje się owoce i warzywa ( nawozy , srodki owadobójcze i przeciw chorobą) niestety świeże owoce i warzywa wcale nie są takie zdrowe a wręcz nawet szkodliwe i przerabianie ich na soki wcale nie jest dobrym pomyslem Soki zakupione specialne dla dzieci przechodzą tysiące testów i muszą spełniać odpowiednie normy więc pod tym względem sa na pewno lepsze, jednak do konca temu i tak nie wierze.... i na pewno posiadają sporo cukru Domowe soki są lepsze od tych kupowanych tylko wtedy gdy mamy pewnosc że pochodzą z naturalnych upraw i nie sa szprycowane chemia(z środowiskiem juz nic nie zrobimy) Mam swój dom a obok niego sad i ogródek i wiekszosc owoców przerabiam na soki...swieże ale i te pasteryzowane dzieki temu i w zimie moge podac swojemu dziecku dobry, zdrowy owocowy soczek. Soki robie z porzeczek, malin, truskawek, wiśni jablek z wszystkiego z czego da sie zrobic sok:)

2013-02-10 13:12

My w domku staramy robić się samemu soczki, ścierać na drobnej tarce jabłuszko, marchewkę, bananka zmiksować w blenderze. Natomiast kiedy wychodzimy na spacerek o tej porze roku - zima, robię ciepłą herbatkę. Kiedy idziemy do kogoś w odwiedziny czasami kupujemy soczki np. z BoboFruta, przelewam do buteleczki i wkładam do gorącej wody, żeby się zagrzał soczek i nie był bardzo zimny - ze względu na gardełko maluszka.