Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Co robić jeśli dziecko w takie upały nic NIE chce jeść? Pozwolić mu na to?

Data utworzenia : 2014-07-08 00:19 | Ostatni komentarz 2014-08-11 14:13

gwiazdka2233

11100 Odsłony
43 Komentarze

Dziewczyny pytanie jak w temacie. Dodam, że córka dużo pije, więc na pewno się nie odwodni. Ale z posiłkami jest tragedia. W taki dzień jak dzisiaj czyli ponad 35 stopni na podwórku, córka zjadła tylko jeden posiłek przez calutki dzień, czyli śniadanie. Potem już nic do ust nie chwyciła. Zmuszać, zachęcać, podtykać pod nos coraz to nowe pomysły? Czy po prostu przeczekać ten okres?

2014-07-08 09:52

Moim skromnym zdaniem NIC się dziecku nie stanie. Śniadanie dziecko zjadło wiec nie widzę problemu. Piję wiec się nie odwodni. Można zrobić jakiś koktajl schłodzony lub dać arbuza który z całą pewnością zostanie zjedzony:) W takie upały nikomu nie chce się jeść:)

2014-07-08 07:33

Gwiazdka, mi też w upały nie chce się jeść. Ja robię wtedy takie lightowe obiadki typu ryż z jagodami i śmietaną, czy makaron z truskawkami.

2014-07-08 06:58

Myślę że można spróbować dać mu coś co wiesz ze bardzo lubi ,,,lepiej żeby dziecko zjadło nawet morelę niż nic ,,, przede wszystkim należy zadbać aby dziecko dużo piło ..płyny w taki upał to podstawa . Jeśli dziecko będzie piło to nic mu nie będzie . Jeśli natomiast jest to malutkie dziecko i je samo mleko to sadzę że należy włączyć elektrolity do płynów aby nie dopuścić do odwodnienia . Ja jak moja córka nie chcę jeść i mało piję mleka to daje jej sok &herbatkę z acidolac ,,dosypuję jej troszkę i daję jej popijać co jakiś czas dzięki temu popijaniu co jakiś czas ,,po jakiejś godz okazuje się ze wypiła cała butelkę i już mam pewność że się nie odwodni