Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Kiedy dziecko nie chce jeść mięsa

Data utworzenia : 2014-07-07 09:16 | Ostatni komentarz 2016-09-16 06:37

Redakcja LOVI

6037 Odsłony
21 Komentarze

Mięso jest ważnym składnikiem diety naszych dzieci. Dostarcza im wielu potrzebnych składników w łatwo przyswajalnej postaci. A co zrobić, gdy malec buntuje się i nie chce tknąć mięsa? Przeczytaj, podpowiadamy.

2016-09-16 06:37

To super, wiem, że dla malucha najzdrowsze mięsko to z indyka i z królika, które nie uczula w przypadku alergika.

2016-09-15 23:32

No tak Maluch musi się nauczyć smaków i zgadzam się Z Tobą Magros. Dane mięso może dziecku nie smakować ale dzieje się tak bo zazwyczaj nie zna tego smaku bo skąd miałoby znać. Jeśli mama się nie zniechęca tylko podaje dziecko wtedy zaczyna lubić dany rodzaj mięsa (chociaż nie zawsze, niektóre dzieci nie chcą i nie mogą się nauczyć jakiegoś rodzaju). Adamos blender rozdrobni mięsko więc spokojnie blenduj i podawaj. Moja kuzynka tak właśnie podawała i nic się nie działo.

2016-09-15 16:54

U mnie maluchy mięsko jadły tylko w gotowych słoiczkach, teraz przyznam, że jedzą zupki, ale warzywne bez mięska. Mają dopiero dwa ząbki i zastanawiam sie jak im rozdrobnić mięsko, żeby kawałkiem sie nie udławiły. Czy blender rozdrobni mięsko dokładnie?

2016-09-14 09:09

Wszystko zależy też od wieku malucha. Przy starszych można pokombinować z formą podania, z samym rodzajem mięsa itd. Natomiast przy maluszkach trzeba przyzwyczajać do smaku. Moja córcia na początku niechętnie jadła papki z mięsem. Jednak podawałam, podawałam i w końcu nauczyła się je jeść.

2016-09-13 23:40

Często jest tak, że dzieci nie chcą jeść np danego typu mięsa bo im się nie podoba z wyglądu. Ale już podane w innej formie okaże się pysznym posiłkiem. Czasami trzeb pokombinować. No ale czego nie zrobimy dla naszych dzieci. :)

2016-09-13 16:14

Nieraz wystarczy inaczej przygotowac lub podac miesko i maluch z checia go zje. Mozna na talerzyku ulozyc rozne wzory, dodać coś kolorowego np .marchewkę, groszek, kalafior. I mnie sprawdza się gdy ktoś je razem z córką . Ona widząc kogoś naśladuje to i z checia zjada.

2016-09-12 14:03

Witam. Myślę że warto wtedy dziecku dać te mięsko z czymś co najbardziej lubi i najlepiej zmiazdzone na papkę blenderem :) Oczywiście nie chodzi o to aby wciskać na siłe ale stopniowo np zrobić obiadek z tego co lubi ja np. Robiłam na początku marchew ugotowana z mięsem kurczaka rozdrobnione w maczek:) pierwsze minki skwaszone były ale im częściej tym się przyzwyczai.

2015-03-02 19:08

Warto zachecić dziecko do jedzenia miesa choc nie zawsze jest to łatwe, ma w sobie mnostwo witamin, zelazo cynk. W takim razie nam na miesko zostało 3 msc i możemy wprowadzać. Nie wiedzialam , że tak szybko.