Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słodycze dla dziecka

Data utworzenia : 2013-10-04 15:54 | Ostatni komentarz 2015-01-03 01:58

mamabasia

13910 Odsłony
102 Komentarze

Drogie mamy jak jest u was w domu ze słodyczami dla dzieci ? czy czasem dajecie je swoim dzieciom? wiem że są nie zdrowe dla dzieci ale czasem gdy jestem u kogoś w gościach to córeczka zawsze dostanie jakieś słodkie ciasteczko w rączkę, nie wiem czy zabraniać czy raz na jakiś czas pozwolić jej na coś słodkiego ?

2013-12-27 16:09

U nas również częstują czasem jakiś ciasteczko czy kawałek czekoladki a mała uwielbia jeść i nawet jak ja jem to domaga się zeby sie podzielić a jak nie to zaczyna się denerwować .

2013-10-08 03:17

Zawsze miałam postanowienie ze nie będę dawała synkowi żadnych słodkości. Jednak zawsze jaj u kogoś byliśmy lub gdy ktoś nas odwiedzał mały otrzymywał coś słodkiego. Nie da sie tego uniknąć a nie chciałam sytuacji gdy dziecko na zabronione słodyczy i chodzi wyszaleć sie do kogoś ;) raz na jakiś czas dostaje coś dobrego ale i rozsądnego :)

2013-10-07 12:30

Anita, my na te wafle mówimy styropian :P

2013-10-07 11:47

Nie ograniczam małej słodkich rzeczy, myślę ze wszystko z umiarem do roku czasu mała nie zaznała smaku cukru czy soli, pierwszą stycznosc z cukierkiem miała w wieku półtora roku ;) nie mówię ze mała dostaje codziennie słodkości ale raz na jakiś czas tak, często dostaje wafelki;) -które pod nazwą wafla kryje się wafelek ryżowy ;) są z różnych wersjach smakowych słonecznika, dyni naturalne... oj można tu wymieniać;) mała je je z apetytem a są źródłem błonnika.

2013-10-07 10:54

Ze słodkości synek podjada biszkopty w niewielkich ilościach. Poza tym babcine ciasto piaskowe- baaardzo lubi. Wczoraj dostał odrobinę maku z makowca :) Kupnych ciastek, wafli mu nie dajemy w trosce o ząbki i brzuszek. Poza tym komórki tłuszczowe, które zostają nam do końca życia i albo uwalniają tłuszcz albo kumulują mnożą się właśnie we wczesnym dzieciństwie. Nie chcę mu fundować jakiś predyspozycji do tycia.

2013-10-06 21:50

Słodyczy jako takich nie daję, natomiast córka kosztuje wypieków babci, oczywiście w dozowanych ilościach :)