Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Słodycze dla dziecka

Data utworzenia : 2013-10-04 15:54 | Ostatni komentarz 2015-01-03 01:58

mamabasia

13909 Odsłony
102 Komentarze

Drogie mamy jak jest u was w domu ze słodyczami dla dzieci ? czy czasem dajecie je swoim dzieciom? wiem że są nie zdrowe dla dzieci ale czasem gdy jestem u kogoś w gościach to córeczka zawsze dostanie jakieś słodkie ciasteczko w rączkę, nie wiem czy zabraniać czy raz na jakiś czas pozwolić jej na coś słodkiego ?

2015-01-03 01:58

Monia to jest czasem walka z wiatrakami. Szczególnie z moją mamą mam problem, zresztą jak do teściów jedziemy to też słyszę, że jesteśmy rzadko więc od wejścia tabliczki czekolady, cukierki i inne takie:/ a dzieciak później nakręcony. Jak był młodszy to mówiłam że nie wolno bo jest uczulony - był mega alergikiem i faktycznie w pewnym momencie jie wiedzieliśmy do końca co mu szkodzi więc słodycze były na cenzurowanym. Wtedy wszyscy słuchali bo się bali dawać. Jest to jakaś metoda :D ale jak już raz pozwoliliśmy coś dać to poszło jak lawina bez umiaru.

2015-01-02 20:41

Słodyczy staramy się unikać jak najwięcej.Nie podaję dziecku żadnych czekoladowych batoników, cukierków, lizaków i nic z tych rzeczy. Nie znaczy to jednak, że nie może spróbować nic słodkiego :) Jeśli już wybieram raczej biszkopty, ciasta domowe wszelkiego rodzaju, sama przyrządzam jogurty. Ostatnio w prezencie pod choinkę Mia dostała pełną pakę słodyczy typu: Mamba, M&M's, jajka niespodzianki :) Trochę mnie to rozśmieszyło, ale o ile nikt jej nie wkłada tego bezpośrednio do buzi i ona za bardzo jeszcze nie rozumie, że to było dla niej jest ok, choć czuję, że niedługo pojawi się problem tłumaczenia wszystkim, że nie dajemy dziecku takich rzeczy :/ ehhh

2014-12-22 16:17

Greendream jejku ja też:) przypomniałaś mi o tym vibovicie, to były czasy:)

2014-12-22 12:02

ooo kakao granulowane tez podjadałam haha :D albo wcinałam z bratem witaminy w proszku vibovit czy jakos tak...tak fajnie przyklejało sie do jezyka! :D

2014-12-22 11:23

Za naszych czasów fakt, nie było tylu słodkości, u nas w domu tylko odświętnie:) pamiętam jak zamiast słodyczy podjadałyśmy z siostrą mamie kakao takie granulowane:)

2014-12-20 19:29

Moja lubi az za bardzo i najchętniej to by ciągle chciała czekoladki lub cos słodkiego i muszę jej strasznie pilnować i jej wyliczacbo potem jest problem z kupka i placz a po co to

2014-12-20 17:57

Moje dziecko nie jest jeszcze takie duże by zajadać się słodyczami jednak ja jestem za tym by dziecku podawac jak najwięcej owoców... jednak po mojej chrześnicy wiem ,że dzieci kochają ciastka i czekolady. Ja uważam ,że czekolada to w małych ilościach ponieważ w nadmiarze nie tylko szkodzi na zęby ale powoduje straszne zaparcia i dziecko cierpi. Co do ciastek to super są owsiane ciastka z miodem i bardzo zdrowe. Myślę jednak ,że każda mama dziecku da coś słodkiego ,bo serce się niekiedy kraja jak brzdać wpatruje się w słodkości tak,że aż mu slinka cieknie. ja powiem szczerze nie miałam nigdy zabranianych słodkości...jedyne co pamiętam to nie było az tak dużo kasy by zajadac się kilogramami słodyczy :) najbardziej kochałam zwykłe chrupki kukurydziane i maslane ciastka hehe ;)

2014-12-20 17:23

U mnie córka lubi słodycze ale rzadko... Gdy dostaje je zbyt często rozrzuca je po pokoju... Synek jest jeszcze za mały na takie rartasy..;)