Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Jak zatrzymać odrobinę lata

Data utworzenia : 2013-09-02 22:14 | Ostatni komentarz 2013-10-04 13:50

Dominika.D

5314 Odsłony
21 Komentarze

Lato dobiega już końca, sezon owocowy powoli też. Nie wiem czy jest już podobny temat (ja nie znalazłam) jeśli istnieje proszę o przekierowanie. Chciałabym byśmy w tym wątku dzielili się sposobami by i zimą móc korzystać z dobrodziejstw lata, może jakieś sprawdzone przepisy. Wiem że jest wątek sok z sokowirówki pod adresem http://lovi.pl/pl/forum/8/1239/1 ale może jeszcze jakieś inspiracje się pojawią. Owoce można suszyć np. jabłka ale czy podawać takiemu maluchowi jeśli tak to od jakiego mniej więcej wieku? Mrożenie też jest sposobem ale ile tego można pomieścić. Przetwory - mój synek osobiście woli gryźć owoce ale jeszcze rok temu gdy tylko pojawił się na świecie robiłam przeciery gruszkowe i jabłkowe. Co jeszcze? czekam na pomysły :)

2013-09-04 16:05

Przepraszam, taki przepis dostałam już bardzo dawno temu od mamy mojej znajomej. Nie kopiowałam tylko pisałam z zeszytu. Nie neguje, że przepis może pochodzić z pani bloga, bo przepisy są dość podobne. Aczkolwiek pewności nie mam. Gdybym cytowała to z pani bloga, to podałabym źródło, bo tak właśnie to działa na naszym forum. Moim zdaniem to Zwykły zbieg okoliczności. A i jeszcze jedno. Nie Panią pierwszą upomne, że na naszym forum obowiązuje kultura, a spory rozwiązujemy za pośrednictwem redakcji.

2013-09-03 14:58

do bialutka91. Prowadzę blog kulinarny "Ela gotuje". Jedna z osób, które mnie czytują, poinformowała mnie, że skopiowała Pani mój wpis, nie podając źródła (http://mniamniam.blox.pl/2012/01/Chipsy-jablkowe-suszone-jablka.html). Przypominam, że to karalne. Jeśli chce Pani dawać porady kulinarne, trzeba się wysilić i napisać po swojemu lub wklejać link do źródła.

2013-09-03 14:02

Może komuś się przyda. Przepis na mus gruszkowy: 2 kg dość miękkich gruszek sok z 1/4 cytryny Gruszki obieram, usuwam gniazda i kroje na kawałki. Skraplam sokiem z cytryny i gotuje na małym ogniu.Gdy puszczą sok i zaczną się rozgotowywać zmiksować blenderem. Przelewam gorące do słoików i szczelnie zakręcam. Tak jak już w jakimś wątku pisałam teraz jestem na etapie mrożenia malin i robieniu z nich soku do którego później dodaję kleiku ryżowego i mój syn się takim deserkiem zajada. Przepis na chipsy z jabłek na pewno wykorzystam, bo już dawno nie robiłam.

2013-09-03 13:07

A ja robiłam w tym roku soki z malin,aronii i agrestu,kompoty z jabłek i wiśni,ale tylko troszkę bo nie mieliśmy za wiele owoców w tym roku.Razem z mamą robiłyśmy powidło z agrestu i śliwek.Także coś na zimę zawsze będzie dla córki.A z warzyw to robiłyśmy różne sałatki,mrożonki. Bialutka też napisała przepis na czipsy jabłkowe,ja takie jabłka skrapiam troszkę sokiem z cytryny i posypuję cynamonem.

2013-09-02 22:45

Jabłka suszę w piekarniku, Fifi już próbował i było ok. A robię je tak: Jabłka (najlepiej champion) umyć. Nie trzeba ich obierać, ale zdecydowanie polecam obrane - szczególnie dla dzieci, ponieważ skórka po wysuszeniu robi się twarda i trudno ją pogryźć. Przekroić na ćwiartki, wydrążyć gniazda nasienne no, pokroić w plasterki lub krążki o grubości ok. 3 mm. Blachę wyłożyć papierem do pieczenia. Wrzucić jabłka starając się, aby nie ułożyły się jedne na drugich. Włożyć je do piekarnika. Piekarnik ustawić na 50*C lub 70*C (czyli "suszenie"), najlepiej z termoobiegiem - i suszyć jabłka przez ok. 3-4 godziny. Oczywiście można suszyć je dłużej lub krócej, w zależności od tego, jakie lubicie: bardziej mięsiste czy zupełnie wysuszone. Przed suszeniem można jabłka posypać cynamonem lub inną, ulubioną przyprawą: kminkiem, czerwoną papryką... W ten sposób można zrobić ,,chipsy" truskawkowe, bananowe, z buraka, marchwi itp. Możliwości są nieograniczone. trzeba się tylko odważyć, a na prawdę fajna sprawa-słodycze bez grama cukru i tłuszczu. mmmm... samo zdrowie i jakie smaczne. polecam