Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

soki z sokowirówki

Data utworzenia : 2013-08-25 19:27 | Ostatni komentarz 2014-12-26 22:21

Kaajkaa

14738 Odsłony
39 Komentarze

Witam, zastanawia mnie od kiedy można dziecku podawać soki z sokowirówki z surowych warzyw? można wprowadzać np sok z jabłuszka wtedy kiedy jabłuszko? głównie zastanawia mnie buraczek bo mały ma anemię.

2013-08-30 18:20

Ja też soki robię w sokowniku,tak jak Tatko np z jabłek.Jutro zabieram się za soki z malin by mieć zapas na zimę w razie choroby będzie jak znalazł:)

2013-08-30 10:32

dałam synkowi 50 ml soczku z buraczka, marchewki i jabłuszka. wypił z wielką ochotą. więcej nie dawałam mimo jego płaczu i chęci bo bałam się reakcji brzuszka na nowość. dziś dostanie kolejną porcję, tym razem 100 ml. zaczne mu chyba robić sama soczki zamiast kupować te z gerbera itp bo duzo taniej i pewno zdrowiej. dziekuje za porade :)

2013-08-30 10:29

My z jabłek robiliśmy na potem ale z sokownika. Wrzucaliśmy jabłka do sokownika ale bez cukru i to się później gotuje a rurką wylatuje sok. My wkładaliśmy na ciepło do słoików ale jeszcze pasteryzowaliśmy je. Później były takie do picia już bez rozcieńczania, a to co zostało z owoców, żona przesmażyła i mus do ciast wyszedł dobry. Generalnie to właśnie z sokownika robimy z różnych owoców na później, a z sokowirówki jedynie doraźnie chyba że na następny dzień.

2013-08-29 03:03

Jeżeli dziecko ma zwykłą dietę można soki wprowadzać po 6 miesiącu (chyba, że w diecie dziecka wcześniej znalazły się świeże owoce czy warzywa to można troszkę wcześniejszej). Natomiast Pani Kaajko proszę zobaczyć czy synek wypije taki sok. Jeżeli nie to można ugotować z niego zupę tak jak pisała Pani lipka166.

2013-08-26 12:06

a moze ktoś robił soki w butelki na potem? W ubiegłym roku wyciskałam sok z jabłek i zagotowany wlewałam do butelek np. po frugo,gdy ostygły to lodówki i tak przetrzymały się ładnie bez cukru zaznaczam a jak np. z innymi owocami robił ktoś ?

2013-08-26 09:29

Ja również podaję soki z warzyw i owoców od 6 miesiąca. Z surowego buraka jeszcze nie podawałam, ale na tej stronce jest napisane, że sok z surowych buraków może pic każdy, a jest to artykuł poświęcony niemowlakom. http://www.rossnet.pl/Artykul/Buraki-dla-niemowlaka,191014. Ja ostatnio robiłam zupkę buraczkową i Amelci bardzo smakowała.

2013-08-25 21:27

mojej Ani soki robie odkąd skończya 6 miesięcy