Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

soki z sokowirówki

Data utworzenia : 2013-08-25 19:27 | Ostatni komentarz 2014-12-26 22:21

Kaajkaa

14737 Odsłony
39 Komentarze

Witam, zastanawia mnie od kiedy można dziecku podawać soki z sokowirówki z surowych warzyw? można wprowadzać np sok z jabłuszka wtedy kiedy jabłuszko? głównie zastanawia mnie buraczek bo mały ma anemię.

2014-12-26 22:21

Mamuśka tylko takie maluszki często jeszcze nie mogą zjeść surowego jabłka, a gotowane lepiej będą tolerować.

2014-12-26 00:20

Aniniani tylko problem w tym, że jak zagotujesz to tracisz wiele witamin w tym głównie c.

2014-12-25 22:17

Nie ma to jak soczki własnej produkcji. Uważam tak samo jak Wy. Pamiętam soki, które moja mama robiła mi jak byłam mała. Z jabłek z sadu, własnej marchwi. Dobry pomysł z przemyceniem jakiegoś warzywka do soku. Zawsze to dodatkowo porcja warzyw i to świeżych.

2014-12-25 18:35

Soki z sokowirowki sa snajlepsze, ja robie z kilku kilogramow, sok zagotowuje, goracy rozlewam do szklanych buteleczek i odwracam do gory nogami. I mam na zapas. Takie wlasne soczki sa najlepsze, jeszcze jak marcheeka, jablko czy burak sa z dzialki albo ze sprawdzonego zrodla to taka super bomba witaminowa dla dziecka;) mozna podawac juz od pierwszego karmienia rozszerzonymi pokarmami;)

2014-12-25 17:10

Co do soku z buraków - moja mama zaczeła mi podawać takowy jak miałam 2 miesiąc, gdyż niczym nie potrafiono mi zlikwidować anemii.. Soczek z marchewki ok 10 ml jednorazowo co 3 dni podaję synkowi, który ma 3 mce. i bardzo mu smakuje, jak podawaliśmy bebilona to likwidował mu zaparcia,a obecnie nie wywołuje zadnych skutków ubocznych

2014-12-19 21:06

Ja ostatnio "przeprosiłam" moją sokowirówkę i teraz z synkiem prawie codziennie robimy soki z jabłek i roznych warzyw. Nieststy obawiam się cytrusów bo karmię piersią. Dzięki temu że dźwięk sokowirowki uspakaja maluchy mozemy ze spokojem ze starszym synkiem porozkoszować się pysznymi sokami do woli.

2014-10-29 21:49

Do takich soczków można też dodać banana, który jest bardzo zdrowy.

2014-10-28 20:48

Ja dla starszej córci robie soczki z marchwi i jabłka , ona je wprost uwielbia . Czasem miksuję marchew , z bananem i pomarańcza i robie taki nektar , Super smakuje ja tez go uwielbiam