Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (633 Wątki)

Cynk, magnez, wapń - ważne składniki diety dziecka

Data utworzenia : 2018-09-09 22:07 | Ostatni komentarz 2018-10-02 18:56

Redakcja LOVI

1484 Odsłony
11 Komentarze

Wapń, magnez i cynk to niezwykle ważne składniki mineralne, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju małego organizmu. Sprawdź, w jakich posiłkach możesz je dostarczyć maluchowi oraz co grozi dziecku w przypadku ich niedoborów.

2018-10-02 18:56

U mnie córka je słoiczki. Niestety jak ma zjeść brokuła czy kalafiora to niechętnie. Posmakuje i dalej jeść nie chcę.

2018-09-26 16:51

Tylko ze szczawiany znajdują się także: kakao, czarna herbata, figi, skórka od cytryny, zielone jabłka, czarne winogrona, mandarynki, kiwi, truskawki, owoce leśne, czereśnie, owies, quinoa, pszenica, proso, fasola, orzeszki ziemne, suszone owoce, seler, zielona papryka, ziemniaki żółte w środku, dynia, burak, szpinak, mleko krowie.

2018-09-16 19:55

Oj, to się wstrzymam jeszcze raczej, córka na razie wszystko je chętnie mam nadzieję, że później będzie tak samo i ze szpinakiem nie będzie problemu :-)

Konto usunięte

2018-09-16 16:35

Agata, ja znalazłam informację, że po 9. Miesiącu. Pewnie po 6. Też bym podałabym też taką informację spotkałam, ale martwi mnie trochę kwas szczawiowy w szpinaku, który w połączeniu z wapniem tworzy szczawian wapnia - nierozpuszczalny związek, który nie jest przyswajany przez organizm. Z tego względu szpinaku nie powinny spożywać osoby, którzy chorują na artretyzm, mają problem z układem pokarmowym, wątrobą albo nerkami. Jeśli dziecko jest zdrowe to szpinak jest jak najbardziej polecany. Sorawdziłam i słoiczek z Bobivity: ziemniaki ze szpinakiem są dedykowane po 4. m-cu czyli jeszcze szybciej niż znalazłyśmy

2018-09-14 08:38

Ja bardzo lubię makaron z łososiem i szpinakiem, głównie szpinak w takiej formie spożywam. A w koktajlach i sokach, można faktycznie bardzo fajnie przemycić szpinak dziecku, bo gdzieś jego smak znika, sama od czasu do czasu chętnie piję :-) A jak myślicie od kiedy szpinak można podawać niemowlęciu? Czytam różne źródła i wszędzie różne wersje. W niektórych od 6 miesięca, a innych dopiero od 10.

2018-09-13 11:00

My uwielbiamy zupę szpinakowa mały wcina aż mu się uszy trzęsą . Ale nie ze szpinakiem z słoiczka tylko z lasu . Uwierzcie nie ma bardziej smacznego szpinaku niż ten zerwany w lesie rosnący na "dziko" . Zawsze nazrywam na zapas i zaprawiam na zimę . Artykuł super , zaznaczam serduszko żeby nie zgubić a w razie potrzeby zerknąć ;)

2018-09-11 08:34

Mama_Gratki pyszny jest rownież koltajl ze szpinakiem: jabłko, banan i garść szpinaku ;) mozna dowolnie modyfikować np zamiast jabłka pomarańcza, zależy jaki komu owoc smakuje :) A artykuł bardzo pomocny, pomysły na dania zapisane ;)

2018-09-11 08:19

Mój synek bardzo lubi szpinak ;) Od początku wprowadzała mu go do menu i polubil;)