Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Menu roczniaka

Data utworzenia : 2013-07-17 12:58 | Ostatni komentarz 2015-02-08 16:48

Marta1984

4469 Odsłony
19 Komentarze

Hej Kobietki! Mój Mały kończy niebawem rok, powoli szykuję się więc do wprowadzenia mu II śniadanka i podwieczorku. Niestety z pomysłami co mogłabym mu podać słabo ;( Kasza na kolację więc jako przekąska odpada, deserek owocowy z kolei dostaje na śniadanie. Chrupasy kukurydziane to chyba trochę za mało na podwieczorek? Jakie macie pomysły, co podajecie swoim dzieciaczkom?

2013-07-18 09:24

Twoja Ania ma super urozmaicone menu! Muszę wziąć z Ciebie przykład i wystartować z pierwszymi kanapeczkami. Wczoraj Matiś zjadł trochę borówki ( tata się trochę obawiał i wygrzebał sam miąższ ), a powiedz mi Moniko czy nektarynki i brzoskwinie podajesz ze skórką, myjesz przed podaniem czy wyparzasz|? I jeszcze jedno pytanie, Ania dostaje do rączki kawałki i sama je czy owocki rozdrabniasz? Dzięki, że podzieliłaś się Waszym menu, na pewno skorzystam.

2013-07-18 08:13

Hej! U nas menu wyglada następująco: nad ranem i o 8 cyc ok. 9 śniadanie (kanapeczka z masłem, kawałek pieczonego mięska jako wędlinka, jajko gotowane lub jajecznica, naleśnik, gofer, oststnio plasterek sera zółtego) ok.11 drugie śniadanie (owoce - banany, gruszka, mango, jagody, maliny, borówka, jabłko, nektarynka, brzoskwinia, arbuz - w szczególności to co sezonowe), teraz córka uczy się jeść samodzielnie łyżeczką więc robie też z tego mus np. z kaszą manna (tak z dwie łyzki) czy kleikiem czy kaszą jaglaną czy kukurydzianą i je sama - choc narazie jest to faza prób i ogromnego bałaganu ok. 14 moje mleko ok. 16 obiad ok. 18 moje mleko i jakaś przekąska głownie owoc ale też kawałek czegoś co upiekę np. drożdzówka z owocem albo kawałek chałki ok. 19.30 kolacja jest to zależne od tego czy jestem w domu czy jeszcze w pracy jeśli mnie nie ma to kasza mleczno ryżowa Nestle no i potem w nocy cyc jak się obudzi za kilka dni zaczynam wprowadzać jogurt naturalny i biały twaróg, na szczescie wszelkie problemy skórne Ani okazały się nie być skazą białkową, więc powoli rozszerzymy sie w kierunku nabiału :)

2013-07-17 22:02

Może ten wątek będzie pomocny http://lovi.pl/pl/forum/8/48