Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Dieta (635 Wątki)

Menu roczniaka

Data utworzenia : 2013-07-17 12:58 | Ostatni komentarz 2015-02-08 16:48

Marta1984

4468 Odsłony
19 Komentarze

Hej Kobietki! Mój Mały kończy niebawem rok, powoli szykuję się więc do wprowadzenia mu II śniadanka i podwieczorku. Niestety z pomysłami co mogłabym mu podać słabo ;( Kasza na kolację więc jako przekąska odpada, deserek owocowy z kolei dostaje na śniadanie. Chrupasy kukurydziane to chyba trochę za mało na podwieczorek? Jakie macie pomysły, co podajecie swoim dzieciaczkom?

2015-02-08 16:48

Ja tam posiłkowałam się taką gotową tabelką coś jak tutaj http://wodadladziecka.pl/expert_articles/tabela-wprowadzania-pokarmow-u-dzieci także może jakoś Cię to naprowadzi?

2013-09-05 09:37

Marta1984 może powinnaś rozgotowywać kawałki jedzenia i w zupce niech ma drobne ale rozgotowane kawałki ziemniaczka, marchewki itp. Coś co mlaśnięciem rozgniecie. Jeden z naszych synów miał podobne problemy ale my dawaliśmy mu do rączki rozgotowaną marchewkę i inne ulubione warzywa i bardzo szybko zaradziliśmy problemowi. Myślę, że u nas to był raczej etap wybrzydzania. Może pomoże ci temat BLW.

2013-09-04 12:03

Patuszka, synek je chrupki kukurydziane, ostatnio zasmakował mu chlebek ale raczej go ssie niż gryzie. Wafli ryżowych nie chce, a kupiłam mu takie fajne dla dzieci z sokiem owocowym. Właśnie wiem, że gryzienie i żucie jest bardzo ważne w rozwoju dziecka ale mały ma zaraz odruch wymiotny jak dostanie coś większego np w obiadku. Poza ty mam wrażenie, że on mało międli w buzi tylko połyka, nawet jak jest ziarno groszku czy makaron, a więc większy gabaryt.

2013-09-02 07:56

Marta, myślę że musisz mocno popracować nad tym aby Twój Matiś zaczął gryźć jedzenie. Spotkałam się z kilkuletnim dzieckiem które musi mieć miksowane jedzenie. Takie przedłużone karmienie papkami prowadzi do wielu niedobrych sytuacji, ze zgryzem itp. A czy synek nie chce gryźć np. biszkoptów? dawałaś mu chrupki czy wafle ryżowe albo tego typu przysmaki?

2013-09-02 07:48

Może spróbuj takie placuszki, ja z kleiku ryżowego robiłam małemu. Kleik ryżowy, żółtko i trochę mąki. Ciasto musi być takie jak gęsta śmietana. Piekłam je na suchej patelni, i mały zjadał z apetytem.

2013-09-02 07:28

Dzięki Dziewczyny! Wczoraj piekłam mięso od szynki i ugotowałam małemu osobny kawałek. Do tego ziemniak i dwie łyżeczki "słoika" dla zmyłki. Zjadł pięknie :) Dzisiaj spróbuję z jajkiem.Tylko na razie cały czas zmielona ciapaja bo syn jak tylko poczuje większy kawałek w buzi to zaraz bleeeeeeee. W sumie to najważniejsze, że w ogóle je bo są dzieci u których z tym ciężko. A mąż też podobno dziecięciem będąc przy większych kawałkach się krztusił więc może to rodzinne ;)

2013-09-01 23:04

U nas akurat dżem, czy coś na słodko nie jest rarytasem, synek woli wytrawne jedzonko. Myślę jednak, że może jejeczniczka była by dobra dla takiego wybrednisia;) Jajko w sumie dosyć sycące jest i jeśli masz w dobrego źródła to będziesz miała pewność, że również mnóstwo wartości odżywczych dostarczysz małemu. Możesz zrobić na parze, bo w sumie nie pamiętam od kiedy delikatnie na masełku smażyłam małemu. Może parówki z szynki albo jakieś kiełbaski z szynki - za parówkami to ja za bardzo nie jestem, choć te z sokołowa z szynki dość dobry skład mają i w razie W też je podaję ale mały woli kiełbaski niż takie pomielone nie wiadomo co:)

2013-09-01 12:32

powoli wdrażaj i w końcu coś zasmakuje;) Może jakas fajna kanapa z dżemem;) moja mała też nei zawsze wcina chlebek czasami zje jajecznice a chleba nie ruszy, a co do zup mlecznych często jej dosypuje rodzynki które uwielbia może też spróbuj z nimi. Co do słoiczków słyszałam że dzieci się od nich uzależniają;) moja poczatkowo też nie zawsze chciała jeść domowych obiadów, gdy wcześniej jadła tylko ze słoiczków